Cenimy sensowne wypowiedzi, chwytliwe memy i dowcipne cytaty bardziej niż ktokolwiek inny. Ta strona internetowa zawiera naszą unikalną kolekcję inteligentnych fraz i przemyśleń z ponad 500 różnych źródeł, zarówno w formacie tekstowym, jak i na zdjęciach lub filmach.

Arystoteles O Demokracji

1. Ale obyczaj takiego uczestnictwa występuje rzadko tam, gdzie brak odpowiedniej tradycji, dlatego wiele na świecie demokracji ułomnych.
2. Historia Filozofii na krótko Odcinek 30 – Arystoteles część 4
Thank you for watching!
3. Państwo a społeczeństwo: Arystoteles rozpoczynał swoje rozważania o państwie od stwierdzenia, że państwo jest naturalną formą społeczeństwa, bowiem człowiek “jest z natury zwierzęciem politycznym”, to znaczy że człowiek jest stworzony do życia w społeczeństwie, a co za tym idzie także w państwie, bo państwo jest najwyższą formą organizacji społeczeństwa.
4. Khan Academy
q4
5. Początki demokracji wyrosły na wierze, że jeśli ludzie w pewnym sensie są równi, to są równi we wszystkim.
6. SlidePlayer
q6
7. ResearchGate
q7
8. Podkreśla jednak, że sprawiedliwość polityczna w najszerszym sensie występuje w takiej politycznej wspólnocie, którą tworzą względnie wolni ludzie i gdzie relacjami wzajemnymi rządzi.
9. Demotywatory
q9
10. Speculum philosophiae – Katolicki Uniwersytet Lubelski
q10
11. SlidePlayer
q11
12. Teologia Polityczna
q12
13. „Początki demokracji wyrosły na wierze, że jeśli ludzie w pewnym sensie są równi, to są równi we wszystkim.
14. Uwieczniona została grupa kobiet, które tańczą jako uczestniczki obrzędów sakralnych – nie były więc one wyłączone z udziału w życiu religijnym społeczności.
15. Krotoszyński Ośrodek Kultury – Krotoszyn
q15
16. Racjonalista TV
q16
17. Studylibpl.com
q17
18. Gazetka.be – Gazetka.be
q18
19. SlidePlayer
q19
20. Kochać – to zaprzeć się samego siebie, porzucić wszelki możliwy umiar oraz rozsądek – i pędzić najkrótszą drogą do krainy najwspanialszej rozkoszy, kojącej ludzkie serce.
21. W greckiej kolonii Stagira (τα Στάγειρα) (dlatego mówi się o nim także Stagiryta), u wybrzeży Tracji.
22. 2019 · Arystoteles o migracji, różnorodności i demokracji Podziel się Udostęnij Wykop Skomentuj Udostępnij Arystoteles zdecydowanie opowiada się za pojęciem sprawiedliwości skoncentrowanym na wspólnocie: „Dobro w sferze polityki to sprawiedliwość.
23. Demotywatory
q23
24. Studylibpl.com
q24
25. Teologia Polityczna
q25
26. Jego osobiste doświadczenia z Akademii Platońskiej przekonały go, że nawet najmądrzejsi filozofowie nie są wolni od zwykłych ludzkich namiętności, a nawet zdarza się, że podlegają im silniej.
27. Cytaty, Sennik, Aforyzmy
q27
28. Arystoteles bardzo chwali ten ustrój widząc w nim harmonijne połączenie ideałów wolności i hierarchii.
29. Tygodnik Polityka
q29
30. „Świat się wali, w takiej chwili nie można myśleć o sobie” – to zdanie pewnego młodego mężczyzny, wypowiedziane we wrześniu 1939 r.
31. Studylibpl.com
q31
32. DocPlayer.pl
q32
33. Demotywatory
q33
34. Ośrodek Debaty Międzynarodowej Poznań
q34
35. SlidePlayer
q35
36. Arystoteles krytykował idealizm obiektywny Platona pżede wszystkim za to, że koncepcja ta separuje konkretne pżedmioty zmysłowe od stanowiącyh ih źrudło idei.
37. Studylibpl.com
q37
38. Demotywatory
q38
Rate article

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: