Cenimy sensowne wypowiedzi, chwytliwe memy i dowcipne cytaty bardziej niż ktokolwiek inny. Ta strona internetowa zawiera naszą unikalną kolekcję inteligentnych fraz i przemyśleń z ponad 500 różnych źródeł, zarówno w formacie tekstowym, jak i na zdjęciach lub filmach.

Patrz Kościuszko Na Nas Z Nieba

1. Ten wasz Kosciuszko to z tego nieba juz dawno temu spadl, chyba 1987 w.
2. Bitwa pod Racławicami Panorama Racławicka HD Battle of Racławice Krakowiak Kościuszki Mazurek 3 maja
Thank you for watching!
3. „Patrz Kościuszko na nas z nieba” – pisał romantyczny poeta Rajnold Suchodolski, najbardziej znany ze śpiewanego dzisiaj wiersza „Witaj majowa jutrzenko” o konstytucji 3 maja.
4. DocPlayer.pl
q4
5. Archiwum Narodowe w Krakowie
q5
6. Widzieliśmy Rządy Despotyczne, które posługiwały się zasłoną religii w przekonaniu, że to będzie najmocniejsza podpora ich władzy, wyposażano więc Księży w największe możliwe bogactwa kosztem nędzy ludu, nadawano im najbardziej oburzające przywileje aż po miejsce u Tronu, jednym słowem, tak mnożono.
7. Polonez (pożegnalny) Kościuszki z 1792 roku – polska pieśń patriotyczna, powstała w 1792 roku z okazji przymusowej emigracji Tadeusza Kościuszki, spowodowanej klęską wojsk polskich w wojnie z Rosj.
8. Treść widowiska oparta będzie na historii walk narodowowyzwoleńczych związanych z Insurekcją Kościuszkowską.
9. Zakliczyninfo.pl
q9
10. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
11. Kurier Ostrowski
q11
12. Końskie.org.pl
q12
13. Magiczny Kraków
q13
14. „Patrz Kościuszko na nas z nieba, Jak w krwi wrogów będziem brodzić, Twego miecza nam potrzeba, By Ojczyznę oswobodzić” Młodzież z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Podolszu w niecodzienny sposób uczciła dwusetną rocznicę śmierci bohatera narodowego i patrona szkoły – Tadeusza Kościuszki.
15. Kulturalia – Lca.pl
q15
16. Historia i ja…
q16
17. 2017r, w szkole odbył się konkurs recytatorski poezji patriotycznej dla uczniów klas mundurowych oraz gimnazjalistów zorganizowany przez panią Beatę Siek.
18. Żadne to tamto tylko kawa na ławę: poprę zakaz in-vitro jeżeli w zamian zostanie zakazana sprzedaż piwa bez piany lub z sokiem malinowym.
19. Gość Krakowski – Gość Niedzielny
q19
20. – raz Polak skandował i popatrzył nań Kościuszko, i się zwymiotował.
21. “ Marek Wójcicki , February 11th, 2017 07:08 PM | Bez kategorii Jak wszyscy dobrze wiedzą, rok 2017 poświęcony jest Kościuszce z racji 200-lecia jego śmierci.
22. 223 lata temu, 24 marca 1794 roku, półtora kilometra od miejsca, w którym znajduje się dziś Radio Kraków, generał polski i amerykański wypowiedział następujące słowa: Ja, Tadeusz Kościuszko, przysięgam w obliczu Boga całemu Narodowi Polskiemu, iż powierzonej mi władzy na niczyj prywatny ucisk nie użyję, lecz jedynie jej dla obrony całości granic, odzyskania samodzielności.
23. Co wy , (…) wiecie o Kościuszce powinienem powiedzieć jak Franz Mauer.
24. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn.
25. W samo południe Tadeusz Kościuszko (w tej roli Tomasz Schimscheiner) złożył przysięgę wierności Bogu i ojczyźnie.
26. Kotonotatnik
q26
27. Konstanty Ildefons Gałczyński – „Na pewnego Polaka” Kiedyś, gdy jeszcze byłem mały, wpajano mi że kłamstwo ma krótkie nogi i dosyć wolno, choć pokrętnie ucieka.
28. SOK Alwernia
q28
29. 2006 · Patrz Kościuszko na nas z nieba, Jak w krwi wrogów będziem brodzić, Twego miecza nam potrzeba, By Ojczyznę oswobodzić.
30. SOK Alwernia
q30
31. 2014 · Patrz, Kościuszko, na nas z nieba, Jak w krwi wrogów będziem brodzić, Twego miecza nam potrzeba, By ojczyznę oswobodzić.
32. W dniu 15 października w Czeladzi odbyła się uroczystość pod hasłem „Chwała Kościuszce” odtwarzająca po części wydarzenia jakie rozgrywały się w naszym mieście sprzed 100 lat.
33. Kotonotatnik
q33
34. Nowy Dziennik
q34
35. „Patrz Kościuszko na nas z nieba…”- recytował syn aptekarza Zdzisław Lipiński, a w programie muzycznym znalazły się m.
36. Liryka, liryka…
q36
37. „Patrz Kościuszko na nas z nieba (…)” – cytat pochodzi z „Poloneza Kościuszki”, pieśni śpiewanej podczas powstania listopadowego, jednej z wielu poświeconej Naczelnikowi Insurekcji, którego postać inspiruje również współczesnych muzyków :.
38. Niedawno radni Warszawy wyrazili zgodę na przyjęcie daru Polonii amerykańskiej – repliki pomnika Kościuszki stojącego w Waszyngtonie.
39. Zakliczyninfo.pl
q39
40. – raz Polak skandował i popatrzył nań Kościuszko, i się zwymiotował.
Rate article

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: