Cenimy sensowne wypowiedzi, chwytliwe memy i dowcipne cytaty bardziej niż ktokolwiek inny. Ta strona internetowa zawiera naszą unikalną kolekcję inteligentnych fraz i przemyśleń z ponad 500 różnych źródeł, zarówno w formacie tekstowym, jak i na zdjęciach lub filmach.

Bracia Karamazow Cytaty

1. Bracia Karamazow to ostatnia i najdojrzalsza powieść Fiodora Dostojewskiego.
2. Podróże Dostojewskiego Dostoevsky’s travels
Thank you for watching!
3. WielkieSlowa.pl
q3
4. Często pojawiającym się nadużyciem jest określanie poglądów Dostojewskiego z czasów, gdy był członkiem Koła Pietraszewskiego, jako socjalistycznych lub bliskich tym ideom.
5. WielkieSlowa.pl
q5
6. Studylibpl.com
q6
7. WielkieSlowa.pl
q7
8. DocPlayer.pl
q8
9. Repozytorium UKW
q9
10. Repozytorium UKW
q10
11. Recenzje powieści
q11
12. Gittaara’s soup – Soup.io
q12
13. Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu
q13
14. Stary Karamazow rywalizuje z synem o względy tej samej kobiety – przewrotnej i perwersyjnej Gruszeńki.
15. ,,Bracia Karamazow” to coś, co znać powinien każdy, literatura z najwyższej półki, coś do smakowania i zachwycania się nim, coś, co wywarło olbrzymi wpływ na kulturę i wywiera nadal, o czym świadczyć może fakt przeniknięcia wątków i postaci Dostojewskiego nawet do komiksów amerykańskiego głównego nurtu.
16. W Braciach Karamazow Fiodor Dostojewski opowiada fikcyjną historię wielkiego inkwizytora, której sedno stanowią religijne i polityczne pytania o wolność i poddaństwo, tajemnicę i autorytet.
17. Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu
q17
18. Www.pinterest.co.kr
q18
19. Często pojawiającym się nadużyciem jest określanie poglądów Dostojewskiego z czasów, gdy był członkiem Koła Pietraszewskiego, jako socjalistycznych lub bliskich tym ideom.
20. Autorem wstępu i opracowania, uwzględniającego aktualny stan badań nad powieścią Dostojewskiego, jest Józef Smaga, wybitny literaturoznawca zajmujący się twórczością pisarzy rosyjskich.
21. Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu
q21
22. WielkieSlowa.pl
q22
23. Prawdziwy realista, który nie wierzy, zawsze znajdzie w sobie moc i zdolność przeczenia cudom i choćby nawet stanął przed niewątpliwym faktem, raczej nie dałby wiary własnym zmysłom, niżby miał uznać możliwość cudu.
24. WielkieSlowa.pl
q24
25. A 2 Zaprawdę, zaprawdę mówię wam: Jeśli ziarno pszeniczne wpadłszy w ziemię nie obumrze, samo zostawa.
26. Wyrwane z kontekstu
q26
27. WielkieSlowa.pl
q27
28. W „Braciach Karamazow” (1879-1880, wydanie polskie 1913) potępił zarówno kapitalistyczną cywilizację, jak ruchy socjalistyczne i rewolucyjne, zarzucając im zagubienie wartości chrześcijańskich i opowiadając się stanowczo przeciwko ateizmowi.
29. WielkieSlowa.pl
q29
30. WielkieSlowa.pl
q30
31. Wyrwane z kontekstu
q31
32. Długi dystans
q32
33. WielkieSlowa.pl
q33
34. Opowiada historię ojcobójstwa, w którą w różny sposób zamieszani są trzej synowie zamordowanego.
35. Inteligentny student, racjonalista o dużej wrażliwości, nie może znieść tego, że niewinni ludzie cierpią, dlatego odrzuca wiarę w Boga, ponieważ jego zdaniem dobry i kochający Bóg nie.
36. Recenzje Asystent zakupów nowość Kategorie Autorzy Cytaty Patronaty Wydawnictwa Dodaj książk.
Rate article

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: