Cenimy sensowne wypowiedzi, chwytliwe memy i dowcipne cytaty bardziej niż ktokolwiek inny. Ta strona internetowa zawiera naszą unikalną kolekcję inteligentnych fraz i przemyśleń z ponad 500 różnych źródeł, zarówno w formacie tekstowym, jak i na zdjęciach lub filmach.

Kapuściński Cytaty

1. Bez tej umiejętności czekania, cierpliwej, a nawet pokornej zgody na to, że szansa może pojawić się dopiero po latach, nie ma polityka.
2. Żywot Łazika z Tormesu. Rozdz. I
Thank you for watching!
3. Ukazując ich służalczość, lizusostwo, strach, pazerność, uległość oraz walkę o względy władcy, Kapuściński w mistrzowski sposób przedstawia ponure kulisy jego panowania.
4. WielkieSlowa.pl
q4
5. Ryszard Kapuściński – polski reportażysta, publicysta, poeta i fotograf, zwany….
6. Stylowe Podróże
q6
7. Polish culture
q7
8. Ryszard Kapuściński – polski reportażysta, publicysta, poeta i fotograf, zwany….
9. Fotoblog warszawa-i-okolice – Flog.pl
q9
10. Ryszard Kapuściński – cytaty „Kiedy się spieszysz, nic nie widzisz, nic nie przeżywasz, niczego nie doświadczasz, nie myślisz.
11. WielkieSlowa.pl
q11
12. Bajeczki Stokrotki
q12
13. 15:00 0,0°C Nie ma gorszego połączenia niż broń, głupota i strach.
14. Cytaty, Sennik, Aforyzmy
q14
15. National Geographic
q15
16. Ryszard Kapuściński – biografia Ryszard Kapuściński, wybitny reportażysta, wieloletni korespondent, publicysta, poeta i pisarz, a także fotograf nazywany cesarzem reportażu.
17. Tumbral.com
q17
18. Zamyslenie.pl
q18
19. Wakacyjny Klimat
q19
20. Ryszard Kapuściński: wszystkie ciekawostki, książki, informacje i cytaty zgromadzone w jednym miejscu.
21. Road Trip Bus
q21
22. Ryszard Kapuściński – cytaty „Kiedy się spieszysz, nic nie widzisz, nic nie przeżywasz, niczego nie doświadczasz, nie myślisz.
23. To jest pewien pomysł, którego już się nie da powtórzyć, bo jak by się go powtórzyło to już będzie klęska.
24. Cytaty.info
q24
25. Mamy nadzieję, że nasza praca włożona w serwis pomoże Państwu poznać i zachwycić się fenomenem twórczości Ryszarda Kapuścińskiego.
26. Ich relacje, naszpikowane pozornie nieważnymi szczegółami, składają się na wizerunek obalonego reżimu, będąc zarazem dowodami rzeczowymi, świadczącymi o jego zbrodniczości.
27. WielkieSlowa.pl
q27
28. Zamyslenie.pl
q28
29. Ukazując ich służalczość, lizusostwo, strach, pazerność, uległość oraz walkę o względy władcy, Kapusciński w m.
30. PrzeCzytana
q30
31. WielkieSlowa.pl
q31
32. Pomimo wielkiej straty jaką była dla nas wszystkich śmierć mistrza reportażu nasza strona istnieje i będzie istniała dalej… wciąż jest wiele materiałów do opublikowania, a zasób tekstów napisanych przez Pana.
33. 101 Countries Before 50
q33
34. WielkieSlowa.pl
q34
35. Viola and the World
q35
36. Kapuściński ułożył swoją opowieść z różnorodnych puzzli: są tu opisy fotografii, na podstawie których pisarz śledzi historię Iranu, wyimki z notatek, cytaty z książek, zapis nagrania magnetofonowego, a całość zamyka część eseistyczna („Martwy płomień”).
37. Kapuściński bez ogródek pokazuje sytuację, w której etiopscy prominenci, z cesarzem na czele, pławią się w dostatku, podczas gdy tysiące mieszkańców prowincji giną z głodu.
38. Ja nie mam wątpliwości, bo dzięki tej ucieczce, dzięki tej podróży uświadamia, iż istnieje jeszcze jedna granica, nazwana przez niego granicą prowincjonalności myślenia, mówiąca, iż ważne jest tylko tu i teraz.
39. Cytaty w Wikicytatach Szachinszach (1982) – reportaż Ryszarda Kapuścińskiego o rewolucjach w Iranie, poczynając od I wojny światowej , przez panowanie szacha Rezy Pahlawiego , jego następcy Mohameda Rezy , do rewolucji Chomeiniego w Iranie w 1979 roku.
40. Demotywatory
q40
41. Zawsze dochodziły do niewidocznego, ale wyczuwalnego punktu, za którym zapadało milczenie, a w milczeniu tym zawierało się stwierdzenie, że wszystko już wiadome i jasne, ale jasne w sposób ciemny, wiadome w sposób niemożliwy do poznania, władne w swojej bezradności, i potwierdziwszy te prawdy chwilą milczenia, rozmowa zmieniała.
42. Polish culture
q42
43. Zamyslenie.pl
q43
44. Road Trip Bus
q44
45. Imperium – reportaż Ryszarda Kapuścińskiego o upadku Związku Radzieckiego – ostatniego imperium XX wieku.
46. Zwitkaczmy się odrobinkę
q46
47. WielkieSlowa.pl
q47
48. Ryszard Kapuściński – cytaty „Los musi się dopełnić, nie można go zmienić ani uniknąć, choćby prowadził w przepaść” – Ryszard Kapuściński.
Rate article

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: