Cenimy sensowne wypowiedzi, chwytliwe memy i dowcipne cytaty bardziej niż ktokolwiek inny. Ta strona internetowa zawiera naszą unikalną kolekcję inteligentnych fraz i przemyśleń z ponad 500 różnych źródeł, zarówno w formacie tekstowym, jak i na zdjęciach lub filmach.

Zagłoba Cytaty

1. Poniższe fragmenty w pełni obrazują postać Zagłoby jako idealnego szlachcica sarmackiego.
2. Longinus Podbipięta herbu Zerwikaptur
Thank you for watching!
3. Cytaty i krotochwile imć pana Zagłoby By Cytaty z Trylogii i Krzyżaków · Updated 20 minutes ago jako husarz bez konia, tak Trylogia bez Zagłoby obyć się nie może.
4. DocPlayer.pl
q4
5. Jestem tylko ciekaw do jakiego pisma Zagłoba się odwołuje :D.
6. Niezłomni.com
q6
7. Wolne Lektury
q7
8. DocPlayer.pl
q8
9. Rycerze Cytaty o historii #15593 Rycerze Rycerzy trzech, kniaź Jarema, Skrzetuski, Zagłoba, Gnębi ich pech – wszystkim im się Helenka podoba, ach, podoba.
10. Mamy nadzieję, że lektura Krotochwil będzie świetną zabawą, zarówno dla tych, którzy „Trylogii” nie znają, jak i dla jej fanów – Ci mogą zgadywać , z którego miejsca zaczerpnięto cytaty.
11. Jan Onufry Zagłoba – cytaty „Głupi, kto smutki prowiantuje, zamiast je o głodzie trzymać, żeby bestie zdechły jako najprędzej.
12. Jest postacią fikcyjną występującą we wszystkich trzech częściach Trylogii Henryka Sienkiewicza.
13. – A jednak – zaczął znów rycerz – jeśli miłować ciężko, to nie miłować ciężej jeszcze, bo kogóż bez kochania nasyci rozkosz, sława, bogactwa, wonności lub klejnoty.
14. Makaronizm – jednostka językowa (wyraz, wyrażenie, forma gramatyczna) o pochodzeniu obcym wpleciona do wypowiedzi w języku rodzimym.
15. Demotywatory
q15
16. ResearchGate
q16
17. Potop – cytaty, Henryk Sienkiewicz – Potop – streszczenie, opracowanie.
18. Polish culture
q18
19. Kurier Ostrowski
q19
20. Radom – Wyborcza
q20
21. DocPlayer.pl
q21
22. Polish culture
q22
23. Wśród tych ludzi cieszył się niezwykłym poważaniem i szacunkiem, dość łatwo i szybko potrafił zaprowadzić ład i porządek wśród żołnierzy, dzięki czemu to własnie on.
24. Pan Zagłoba -jak mówi Autor-jest książką, która spłaca dług Sienkiewiczowi, który mu od młodości nieprzerwanie towarzyszy, który wpływał na jego myślenie, przekonania i sympatie.
25. Dziennik Zachodni
q25
26. WielkieSlowa.pl
q26
27. Dołącz do nas na Facebooku – warto bo na tablicy umieszczamy różne fajne cytaty (: Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie.
28. Niezłomni.com
q28
29. Choć nie stać go było na codzienne piwo, potrafił zaradzić temu „defektowi” słynnymi „fortelami”, „doczepiając się” do bogatszych szlachciców.
30. Będą tam dzieci Jaffara, Cruelli, Maleficent, Złej Królowej z Królewny Śnieżki i będą musiały odkupić imiona swych rodziców, chodząc do szkoły z dziećmi Mulan, Kopciuszka, Roszpunki, Aurory i bodajże Belli.
31. DocPlayer.pl
q31
32. Polish culture
q32
33. Nie bluźń, panie Michale – odpowiedział Zagłoba – bo z woza, byle pora sposobna przyszła, możesz dać nura, z Birż także, a z kulą we łbie ciężko uciekać.
34. Tu pan Zagłoba począł sapać gniewnie, a pan Michał wziął się za bok i tak mówił: – Mam ja tu na udzie manierzynę, com ją dziś Kozakowi wydarł, ale kiedy mnie kura z piasku wygrzebała, to już myślę, że i gorzałka tak nikczemnej persony nie będzie waści smaczna.
35. To tak ci się do tego przyzwyczaił, że teraz coraz to ziarno wyjmie, wrzuci do gęby, rozgryzie, miazgę.
36. Niezłomni.com
q36
37. Teatralna Warszawa
q37
38. Zabawne są po pierwsze sytuacje, które tworzy szlachcic – jego fortele, sposób odprawienia poselstwa w Zamościu, a po drugie śmieszy Zagłoba jako anegdociarz, samochwał, orator, dyskutant, poseł.
39. WielkieSlowa.pl
q39
Rate article

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: