Cenimy sensowne wypowiedzi, chwytliwe memy i dowcipne cytaty bardziej niż ktokolwiek inny. Ta strona internetowa zawiera naszą unikalną kolekcję inteligentnych fraz i przemyśleń z ponad 500 różnych źródeł, zarówno w formacie tekstowym, jak i na zdjęciach lub filmach.

Aforyzmy Leca

1. Jest to książka, z której każdy cywilizowany, myślący człowiek powinien co wieczór przeczytać trzy lub cztery linijki, zanim zaśnie (jeśli w ogóle będzie mógł zasnąć).
2. Conrad Festival 2015: Cel: Lec. Dyskusja: Lidia Kośka, Michał Paweł Markowski, Leon Neuger
Thank you for watching!
3. Katarzyna Grzebyk
q3
4. Zamyslenie.pl
q4
5. Radio Istebna
q5
6. Lubimy uczyć!
q6
7. Człowiek jest pyszny, tchórzliwy, egoistyczny – mówią aforyzmy, ale człowiek chce być dobry, tworzy iluzje, że mu się to udaje i to go właśnie rehabilituje.
8. Nowy Tydzień
q8
9. DocPlayer.pl
q9
10. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.
11. Choć czytelnikom jego aforyzmy wydawać się mogły celną reakcją na absurdy peerelowskiej rzeczywistości, nie są one jedynie wytworem chwili historycznej, lecz zachowują aktualność i uniwersalny sens: Nie poznaję tych ludzi.
12. 2014 · Czym są właściwie „Myśli nieuczesane”, najlepiej opisał sam Lec: Czy piszę aforyzmy, fraszki, liryki czy satyrę.
13. Dni Kultury Żydowskiej Adlojada – Muzeum Narodowe
q13
14. Uczestniczymy w nich, by omówić sprawy biznesowe lub zakosztować błogiego odpoczynku w towarzystwie przyjaciół.
15. Lubimy uczyć!
q15
16. Zobacz też: Bóg, ateizm A może czyste ręce powinny być dłuższe.
17. – Technika dojdzie do takiej perfekcji, że człowiek będzie się mógł obejść bez siebie.
18. Przy okazji publikacji aforyzmów Stanisława Jerzego Leca pisałem o mało znanych faktach z jego życiorysu oraz jak powstało i co oznacza nazwisko Lec.
19. Profesje Stanisława Jerzego Leca: Poeta, satyryk Był polskim poetą, satyrykiem i aforystą używającym pseudonimu Stach.
20. WielkieSlowa.pl
q20
21. Z zebranych przez wydawców 2160 „Myśli nieuczesanych” Stanisława Jerzego Leca, proponujemy wybór stu kilkudziesięciu, które – mimo upływu dziesięcioleci od śmierci autora w 1966 roku – wydają nam się paląco aktualne.
22. Archiwum Allegro
q22
23. Lubimy uczyć!
q23
24. Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu
q24
25. Lubimy uczyć!
q25
26. Stanisław Jerzy Lec auf Deutsch” In den Überlegungen werden Beobachtungen zur deutschsprachigen Wiedergabe der Aphorismen von Stanisław Jerzy Lec präsentiert, einem in Deutschland gut bekannten polnischen.
27. Aforyzmy wyrastające z niezgody na rzeczywistość, trafne obserwacje, satyra obyczajowa i uniwersalność – tak w skrócie można by scharakteryzować myśli nieuczesane.
28. Czy jego powiedzenia: „Wolności nie można symulować”, w sytuacji, gdy Jarosław Kaczyński zostaje.
29. W świecie, gdy zewsząd słychać tylko puste banały a obcowanie z głębią to prawdziwy luksus, aforyzmy Leca są tratwą ratunkową, jeszcze nie wszystko stracone.
30. Antykwariat Królicza Jama
q30
31. Księgi Barneja
q31
32. Wrocław – Wyborcza
q32
33. Archiwum Allegro
q33
34. DocPlayer.pl
q34
35. Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu
q35
Rate article

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: