Cenimy sensowne wypowiedzi, chwytliwe memy i dowcipne cytaty bardziej niż ktokolwiek inny. Ta strona internetowa zawiera naszą unikalną kolekcję inteligentnych fraz i przemyśleń z ponad 500 różnych źródeł, zarówno w formacie tekstowym, jak i na zdjęciach lub filmach.

Boska Komedia Cytaty

1. Najbardziej znanym utworem Dantego jest Boska komedia – wizjonerski poemat o podróży przez Piekło, Czyściec i Raj, w którym zawarł kwintesencję średniowiecznej myśli kulturalnej i filozoficznej.
2. Świat według Kiepskich – Biurokracja
Thank you for watching!
3. Sprzedajemy
q3
4. Najbardziej znanym utworem Dantego jest Boska komedia – wizjonerski poemat o podróży przez Piekło, Czyściec i Raj, w którym zawarł kwintesencję średniowiecznej myśli kulturalnej i filozoficznej.
5. News – O.pl Polski Portal Kultury
q5
6. SlidePlayer
q6
7. SlidePlayer
q7
8. Tytuł stanowi wyraźne nawiązanie do Boskiej Komedii Dantego i może być interpretowany jako wyraz przekonania poety o działaniach ludzi jako „nie-boskim” czynniku dziejów.
9. Wydawnictwo Greg
q9
10. Vdocuments.mx
q10
11. WielkieSlowa.pl
q11
12. Boska komedia jest syntezą średniowiecznej myśli filozoficznej, historycznej, teologicznej oraz panoramą świata.
13. Dlatego też o Boskiej komedii mówimy, że jest to utwór prekursorski, zapowiadający nowy sposób postrzegania świata.
14. SlidePlayer
q14
15. Cytaty, Sennik, Aforyzmy
q15
16. DocPlayer.pl
q16
17. Przytoczony fragment jest właśnie pobierany często od niego i widać wtedy przepaść w jakości tłumaczenia między Wieszczem a obecnymi tłumaczami (na korzyść Mickiewicza oczywiście).
18. 9 W poemacie Dantego są obecne bardzo liczne echa literackie (motywy, cytaty, parafrazy) i językowo-stylistyczne Eneidy, które w nowym kontekście posiadają inne nacechowanie znaczeniowe.
19. Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu
q19
20. Sprzedajemy
q20
21. „Boska Komedia” w kulturze polskiej Do Polski fascynacja i przyznanie geniuszu „Boskiej Komedii” rozpoczyna się niezwykle późno, bo dopiero w ….
22. DocPlayer.pl
q22
23. Po sukcesie tłumaczenia „Inferna” Agnieszka Kuciak dalej przekłada Dantego i to tak, że się chce czytać, że tekst pozbawiony XIX-wiecznych manieryzmów romantycznych bawi i cieszy, i jeszcze jest.
24. Bookbook.pl
q24
25. News – O.pl Polski Portal Kultury
q25
26. SlidePlayer
q26
27. Arcydziełem Dantego jest Boska Komedia (pierwotny tytuł Komedia przymiotnik dodany, aby zaakcentować wyjątkowość utworu) pisana w latach 1307-1321.
28. SlidePlayer
q28
29. Podróż przez zaświaty jest jednak tylko pretekstem, by przedstawić poglądy poety na politykę, filozofię, literaturę i obyczajowość średniowieczną, stając się zarazem kompendium wiedzy kosmologicznej i przyrodniczej tego okresu.
30. Polski Portal Literacki
q30
31. Lente – magazyn
q31
Rate article

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: