Cenimy sensowne wypowiedzi, chwytliwe memy i dowcipne cytaty bardziej niż ktokolwiek inny. Ta strona internetowa zawiera naszą unikalną kolekcję inteligentnych fraz i przemyśleń z ponad 500 różnych źródeł, zarówno w formacie tekstowym, jak i na zdjęciach lub filmach.

Cytaty Ireny Sendlerowej

1. Ich 10-minutowe przedstawienie tak się spodobało, że w następnych miesiącach wystawiały ją niemal w całych Stanach Zjednoczonych.
2. Zapomniany Holokaust Kościoła katolickiego. Obrońmy prawdę historyczną| I. Lisiak
Thank you for watching!
3. Została uhonorowana przez izraelski instytut Yad Vashem medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata.
4. Polscy Sprawiedliwi
q4
5. SlidePlayer
q5
6. Przeczytaj opis książki „Dzieci Ireny Sendlerowej” a także poznaj jej ocenę.
7. WielkieSlowa.pl
q7
8. Jej ojciec, Stanisław Krzyżanowski, był lekarzem, który leczył chorych niezależnie od religii, narodowości czy statusu społecznego.
9. Wspólnie odczytajcie tę meta-forę, zbierając skojarzenia z obrazami tonięcia i podawania ręki.
10. Sklerotyczka
q10
11. News – O.pl Polski Portal Kultury
q11
12. Bohaterska polska sanitariuszka uratowała od zagłady 2,5 tysiąca Żydów z warszawskiego getta, głównie dzieci.
13. Www.wielkieslowa.pl
q13
14. Rośnij w Siłę
q14
15. Sklerotyczka
q15
16. Książka Anny Mieszkowskiej dokładnie i szczegółowo pokazuje dzieła i czyny, prace i dnie, ujawnia niezwykły format moralny tej wspaniałej postaci.
17. Odważne serce Ireny Sendlerowej) – amerykański telewizyjny film biograficzny (w Polsce film dystrybuowany w kinach) w reżyserii Johna Kenta Harrisona, opowiadający historię życia Ireny Sendlerowej, polskiej społeczniczki, która podczas II wojny światowej uratowała przed Holocaustem ponad 2500 żydowskich.
18. Cytaty Irena Sendlerowa Odkryj ciekawe i zweryfikowane cytaty · Irena Stanisława Sendlerowa z domu Krzyżanowska, ps.
19. Demotywatory
q19
20. WielkieSlowa.pl
q20
21. Sklerotyczka
q21
22. 30 lipca 2008 Izba Reprezentantów Kongresu USA uchwaliła rezolucję upamiętniającą postać Ireny Sendlerowej, bohaterskiej Polki, która w czasie okupacji hitlerowskiej uratowała od zagłady około 2500 dzieci żydowskich[7].
23. Irena Sendlerowa: gdy Niemcy napadli na Polskę, to cała Polska tonęła w morzu krwi, ale najbardziej naród żydowski – a w narodzie dzieci.
24. Wyborcza warszawa
q24
25. SlidePlayer
q25
26. Ireny Sendlerowej, przyznawana przez Fundację Taubego, wręczana jest corocznie Polakom i Polkom, pracującym nad ochroną żydowskiego dziedzictwa i wspierającym odnowę kultury ….
27. Sklerotyczka
q27
28. „Gazeta Wyborcza” z filmem o Irenie Sendlerowej przedstawia wywiady z Ireną Sendler, trzema jej współpracownikami i wieloma osobami, które zostały przez nich uratowane.
29. WielkieSlowa.pl
q29
30. Jedne zostawały już na stałe (o ile wtedy cokolwiek mogło mieć cechy stałości) w rodzinach wyszukanych przez nasze „pogotowie opiekuńcze”, i to w różnym charakterze.
31. Biografia24.pl
q31
32. Pod koniec 2017 roku Rada Miasta Poznania przyjęła stanowisko, w którym zadeklarowała, że w 2018 roku – Roku Praw Kobiet – poznańskim ulicom i skwerom nadawane będą nazwy nawiązujące do postaci kobiet.
33. WielkieSlowa.pl
q33
34. Galeria Sleńdzińskich
q34
35. Wspomnienia Ireny Sendlerowej, w poniższym wyborze, ukazały się na kartach książki Władysława Bartoszewskiego, dokumentującej relacje polsko-żydowskie i akty polskiego wsparcia dla żydowskich sąsiadów w.
36. Www.wielkieslowa.pl
q36
37. Legendę budowała ona sama, ale przede wszystkim otoczenie, któremu zależało na wyeksponowaniu postaci szlachetnej Polki ratującej żydowskie dzieci.
38. Laboratorium WIĘZI
q38
39. Późniejsza biografka Sendlerowej Anna Mieszkowska nazwała ją „Aniołem czasów Zagłady”.
40. W 2009 na podstawie życiorysu Ireny Sendlerowej powstał film w reżyserii Johna Kenta Harrisona – Dzieci Ireny Sendlerowej.
Rate article

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: