Cenimy sensowne wypowiedzi, chwytliwe memy i dowcipne cytaty bardziej niż ktokolwiek inny. Ta strona internetowa zawiera naszą unikalną kolekcję inteligentnych fraz i przemyśleń z ponad 500 różnych źródeł, zarówno w formacie tekstowym, jak i na zdjęciach lub filmach.

Marek Aureliusz Cytaty

1. Marian Reiter) Ale kto czci duszę rozumną, ogarniającą wszechświat i społeczeństwo, o żadną z innych rzeczy już się nie troszczy.
2. Platon – FEDON (Słuchowisko CAŁA WERSJA dobra jakość)
Thank you for watching!
3. Lente – magazyn
q3
4. Jest Pozytywnie
q4
5. Zamyslenie.pl
q5
6. Przewodnik duchowy
q6
7. W twoim wnętrzu jest źródło, które nigdy nie wyschnie, jeśli potrafisz je odszukać.
8. Retorykę, której nauczali go wybitni ówcześni pisarze Herodes Attyk oraz Fronta a także filozofię, która pozostała jego zamiłowaniem do schyłku życia.
9. Przewodnik duchowy
q9
10. Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę.
11. Psycholog Wojciech Klęk
q11
12. Przewodnik duchowy
q12
13. Przewodnik duchowy
q13
14. Zamyslenie.pl
q14
15. WielkieSlowa.pl
q15
16. Zamyslenie.pl
q16
17. Marek Aureliusz zmarł na dżumę w trakcie wyprawy wojennej przeciw Markomanom 17 marca 180 roku w Vindobonie (dzisiejszy Wiedeń).
18. Życie i podróże
q18
19. Droga do prostego życia
q19
20. Lente – magazyn
q20
21. Najbardziej znani stoicy oprócz Zenona Kiton, to cesarz rzymski, pisarz i filozof Marek Aureliusz, Epiktet, Seneka Młodszy, Katon Młodszy, Kleantes, Hekaton z Rodos czy Muzoniusz Rufus.
22. W latach 161-169 – sprawował rządy wraz z przybranym bratem Lucjuszem Werusem, po jego śmierci objął samodzielne rządy.
23. Na cytaty z jego książki trafiałem od czasu do czasu, choć ich autorowi nie poświęcałem dotąd zbyt wiele uwagi.
24. SlidePlayer
q24
25. Zastanów się, o ile częściej cierpisz z powodu swego gniewu i żalu, niż z powodu rzeczy, które wprawiają cię w gniew i wzbudzają żal.
26. ॐ Miłość & Dobro ॐ
q26
27. Nazywano go królem filozofów, a jego książkę „Rozmyślania” do dzisiaj uważa się za jedno z najważniejszych dzieł opowiadających o skutecznym przywództwie.
28. Niewielu jednak odznaczało się równie błyskotliwym umysłem, pracowitością, spostrzegawczością i skłonnością do rozważania zagadek i paradoksów tego świat.
29. Marek Aureliusz – cytaty „Częstom się dziwił, jak to każdy siebie więcej miłuje niż innych, a swój sąd o sobie własny ceni mniej, niż sąd innych.
30. Dobrobyt czasów poprzednich władców z dynastii Antoninów wciąż trwał, ale granicom państwa zagrażali Markomanowie nad Dunajem oraz Partowie na wschodzie.
31. Jest Pozytywnie
q31
32. Sklep Cytaty.pl
q32
33. Marek Aureliusz Antoninus, Marek Anniusz Aureliusz Werus, przyszedł na świat w Rzymie 26 kwietnia 121 roku.
Rate article

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: