Cenimy sensowne wypowiedzi, chwytliwe memy i dowcipne cytaty bardziej niż ktokolwiek inny. Ta strona internetowa zawiera naszą unikalną kolekcję inteligentnych fraz i przemyśleń z ponad 500 różnych źródeł, zarówno w formacie tekstowym, jak i na zdjęciach lub filmach.

Piłsudski O Religii

1. Religia jest dla ludzi bez rozumu Józef Piłsudski 28 czerwca 2012, 20:07 w Gadowski uratował Polaków przed KGB.
2. 80. rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego – homilia o. Józefa Łągwy
Thank you for watching!
3. Fundacja Wolność od Religii
q3
4. Piłsudski, był jednostką wybitną, niezwykłą co do tego nikt nie miał i mieć nie może żadnej wątpliwości zarówno jego zwolennicy i wielbiciele, jak i jego przeciwnicy i wrogowie.
5. Urodził się 5 grudnia 1867 roku w Zułowie na dzisiejszej Litwie w zbiedniałej rodzinie szlacheckiej.
6. Księżycowa Hipoteza – WordPress.com
q6
7. WielkieSlowa.pl
q7
8. Wiernych i komentarz do darów w dniu Święta Niepodległości / rocznicy nadania szkole imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego.
9. To było początkowo bardzo małe światło — snop światła z latarki, który umożliwił mi czytanie pod kocem w czasie ….
10. Buzz Gazeta
q10
11. Demotywatory
q11
12. Ciekawostki Historyczne
q12
13. Toruń – Wyborcza
q13
14. Na koniec kazano mu usunąć z biografii tylko jeden zasadniczy szczegół: informację o tym, że Piłsudski wyrzekł się swojej wiary.
15. O jego konflikcie z Romanem Dmowskim (zarówno na płaszczyźnie polityki jak i życia prywatnego), o jego problemach z rozumem pod koniec życia czy o tym, że otrzymał najwyższe odznaczenie Japonii.
16. W tym czasie Józef Piłsudski ożenił się po raz pierwszy, jego małżeństwo z działaczka PPS Marią Juszkiewiczową nie było jednak szczęśliwe, o czym może świadczyć choćby trwający w tym samym czasie wieloletni nieformalny związek późniejszego marszałka z Aleksandrą Szczerbińską.
17. Demotywatory
q17
18. Www.swiatksiazki.pl
q18
19. Demotywatory
q19
20. PamietajSkadJestes.pl
q20
21. Wzmianki o stosunku Piłsudskiego do jakiejkol­ wiek religii pojawiały się w relacjach pochodzących od osób mu współczesnych.
22. Nasza Historia
q22
23. Marszałek Piłsudski słynął z mocnego języka i to nie tylko wśród i wobec swoich legionowych towarzyszy.
24. Demotywatory
q24
25. IPN Katowice – Instytut Pamięci Narodowej
q25
26. Wiadomości – Onet
q26
27. Tygodnik Polityka
q27
28. DocPlayer.pl
q28
29. TVP Tygodnik – TVP.pl
q29
30. Laboratorium WIĘZI
q30
31. „Piłsudski miał fanatycznych wielbicieli, którzy go kochali więcej niż własnych rodziców, niż własne dzieci, ale było wielu ludzi, którzy go nienawidzili, miał całe warstwy ludności, całe dzielnice Polski przeciwko sobie, potężną nieufność do siebie.
Rate article

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: