Cenimy sensowne wypowiedzi, chwytliwe memy i dowcipne cytaty bardziej niż ktokolwiek inny. Ta strona internetowa zawiera naszą unikalną kolekcję inteligentnych fraz i przemyśleń z ponad 500 różnych źródeł, zarówno w formacie tekstowym, jak i na zdjęciach lub filmach.

Maria Skłodowska Curie Cytaty

1. Maria Salomea Skłodowska-Curie – polska chemiczka i fizyczka, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla w latach 1903 i 1911.
2. Scena Bobrowski – Chabior – film Polandja
Thank you for watching!
3. Piekarski Werk
q3
4. Irena Curie jako dziecko nawet na wakacjach musiała się uczyć matematyki wyższej – wiedza ta przydała się jej z czasem, także ona otrzymała nagrodę Nobla z chemii.
5. Maria Skłodowska-Curie: wszystkie ciekawostki, książki, informacje i cytaty zgromadzone w jednym miejscu.
6. Maria Skłodowska-Curie to pierwsza kobieta, która spoczęła w paryskim Panteonie w dowód uznania zasług naukowych.
7. Opracowała teorię prominiotwórczości i techniki rozdzielania izotopów promieniotwórczych oraz odkryła nowe pierwiastki: rad i polon.
8. Cytaty, Sennik, Aforyzmy
q8
9. Faktopedia.pl
q9
10. SlidePlayer
q10
11. Mocne cytaty
q11
12. Mimo niezwykłego życia i geniuszu, jaki niewątpliwie posiadała, Maria Curie-Skłodowska do końca życia pozostała osobą skromną i oszczędną.
13. Wydarzenia – O.pl Polski Portal Kultury
q13
14. Piękniejsza Strona Nauki
q14
15. Mimo długiej przerwy w nauce, a to z powodu wyjazdu z matką na jej leczenie na południe, zdała bez opóźnienia egzamin wstępny do gimnazjum rządowego.
16. Biografia polskiej noblistki nieprzypadkowo wpadła w ręce francuskiej reżyserki, bo, jak się.
17. Maria Salomea Skłodowska-Curie – polska chemiczka i fizyczka, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla w latach 1903 i 1911.
18. Piękniejsza Strona Nauki
q18
19. Krótko przed śmiercią widząc nowe buty swojej córki zwraca się do niej: – Och moje biedactwo, jakież okropne obcasy.
20. „Maria Skłodowska-Curie” to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez „Maria Skłodowska-Curie” to nie tylko.
21. Sklep z cytatami
q21
22. Jego ojciec był lekarzem, jednak Pierre zdecydował się studiować fizykę na Sorbonie (Uniwersytet Paryski).
23. Piękniejsza Strona Nauki
q23
24. Cóż z tego, że nie ogłosiłem wyniku mych badań, skoro to samo ogłasza teraz kto inny.
25. Ukończyła szkołę średnią w Warszawie ze złotym medalem, po czym przez osiem lat była nauczycielką.
26. Za rozwój chemii dzięki odkryciu polonu i radu oraz za zbadanie metalicznego radu i jego związków chemicznych.
27. Maria Skłodowska-Curie urodziła się 7 listopada 1867 roku w Warszawie – fizyk i chemik, narodowości polskiej.
28. Dzienniklodzki.pl
q28
29. Do niedawna biografowie wielkiej uczonej byli zdania, że zabiło ją promieniowanie jonizujące, na które była narażona przez kilkadziesiąt lat.
30. Maria Skłodowska urodziła się w Warszawie (wtedy znajdującej się w Królestwie Polskim, będącym częścią Imperium Rosyjskiego) jako piąte i ostatnie dziecko w rodzinie nauczycielskiej, wywodzącej się z drobnej szlachty.
31. SlidePlayer
q31
32. Pięć lat później w 1903 roku Henri Becquerel, Pierre Curie i Maria Skłodowska-Curie otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki.
33. WielkieSlowa.pl
q33
34. Piękniejsza Strona Nauki
q34
35. Większość życia spędziła we Francji, tam też rozwinęła swoją karierę naukową.
36. Cytat: Maria Skłodowska – Curie – Czasami wydaje mi się, że praca dzieci w szkole dzisiejszej jest tak nadmierna, że lepiej dzieci potopić, niż uczyć w tych szkołach.
37. 20 kwietnia 1995 roku szczątki Marii i Pierre’a Curie zostały przeniesione do Panteonu w Paryżu.
38. „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.
39. SlidePlayer
q39
40. WielkieSlowa.pl
q40
41. Crazy Nauka
q41
42. Maria Skłodowska-Curie – cytaty „W życiu nie ma rzeczy, których należy się bać, są tylko rzeczy, które trzeba zrozumieć.
43. Widząc skromną, nieciekawie ubraną kobietę, pomyślał, że to służąca wielkiej uczonej i próbował wyciągnąć od niej smakowite informacje dla swojej gazety.
Rate article

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: