Cenimy sensowne wypowiedzi, chwytliwe memy i dowcipne cytaty bardziej niż ktokolwiek inny. Ta strona internetowa zawiera naszą unikalną kolekcję inteligentnych fraz i przemyśleń z ponad 500 różnych źródeł, zarówno w formacie tekstowym, jak i na zdjęciach lub filmach.

Kartezjusz Cytaty

1. Info – René Descartes (Kartezjusz) – aktualizowana na bieżąco kolekcja wszystkich tekstów – autorem jest René Descartes (Kartezjusz).
2. O zakładzie Pascala słów kilka
Thank you for watching!
3. Cytaty, aforyzmy i sentencje, których autorem jest René Descartes (Kartezjusz) – Zamyslenie.
4. Kartezjusz (René Descartes) był francuskim filozofem, fizykiem i matematykiem.
5. Rene Descartes (Kartezjusz) Rene Descartes (Kartezjusz) 1596-1650 jest właściwie bardziej znany jako wielki filozof niż matematyk.
6. Zamyslenie.pl
q6
7. Com – Obszerny zbiór zawierający cytaty, aforyzmy, przysłowia, sentencje.
8. Kartezjusz 1 2 Następna » Portal zawiera przysłowia polskie, chińskie, japońskie, rosyjskie i innych narodów, cytaty i złote myśli wg nazwisk autorów.
9. Cytaty, Sennik, Aforyzmy
q9
10. René Descartes, forma zlatynizowana Renatus Cartesius, pol.
11. Z uwagi na słabą kondycję fizyczną i widoczne uzdolnienia pozwalano mu pozostawać w łóżku nieomal do południa.
12. Rośnij w Siłę
q12
13. 11 lutego 1650 w Sztokholmie) – francuski filozof, matematyk i fizyk, jeden z najwybitniejszych uczonych XVII wieku, uznawany również za ojca filozofii nowożytnej.
14. Rośnij w Siłę
q14
15. Skarbnica zainteresowań
q15
16. Skarbnica zainteresowań
q16
17. Kartezjusza wskazywał że sądy stanowią kwestię nader złożoną, gdyż udział w nich mają tak wola, jak i rozum.
18. Kartezjusz- życie i twórczość Kartezjusz, a właściwie Rene Descartes urodził się w 1596 roku w La Haye, prowincji Touraine we Francji.
19. Zamyslenie.pl
q19
20. Sposobność do wyobrażania sobie, że wszystkie rzeczy (…) wynikają w taki sam sposób wzajemnie ze siebie, a także, że nie mogą istnieć tak odległe, do których byśmy nie dotarli (…), byleby tylko nie przyjmować za prawdziwą żadnej rzeczy, która by prawdziwa nie była, i zachowywać zawsze należyty porządek przy wyprowadzaniu jednych z drugich.
21. SlidePlayer
q21
22. Literutopia.pl
q22
23. Rozwój idei Kartezjusza doprowadził do powstania geometrii analitycznej a badania własności geometrycznych krzywych metodami algebraicznymi do powstania rachunku różniczkowego i całkowego, a następnie geometrii różniczkowej.
24. Rośnij w Siłę
q24
25. Rośnij w Siłę
q25
26. DocPlayer.pl
q26
27. Zamyslenie.pl
q27
28. Cytaty z lektur
q28
29. Urodził się w rodzinie drobnej szlachty, dość zamożnej z racji piastowanych urzędów, co zapewniło mu niezależność finansową na całe życie.
30. Źródło: Wielka księga mądrości, wybór Jacek i Tomasz Ilga Bezużyteczną rzeczą jest uczyć się, lecz nie myśleć, a ….
31. WielkieSlowa.pl
q31
32. Królowa szwedzka Krystyna, której miał zostać nauczycielem, wyznaczyła mu wykłady w zimnym pomieszczeniu o bardzo wczesnej godzinie – prawdopodobnie to było przyczyną choroby i śmierci Kartezjusza.
33. Horoskop Baran – wartościowe cytaty znanych osób : René Descartes – Kartezjusz Cogito, ergo sum – Myślę, więc jestem.
34. DocPlayer.pl
q34
35. WielkieSlowa.pl
q35
36. Gdyby ktoś zapytał o to, na czym polegała wielkość czynu Krzysztofa Kolumba w odkryciu Ameryki, to trzeba byłoby odpowiedzieć, że nie na idei wykorzystania kulistości Ziemi do odnalezienia zachodniej drogi do Indii.
37. Cytaty, Sennik, Aforyzmy
q37
38. René Descartes (Kartezjusz) Rozsądek jest rzeczą najsprawiedliwiej rozdzieloną na świecie: każdy bowiem mniema, iż jest weń tak dobrze zaopatrzony, że nawet ci, których najtrudniej zadowolić w innych sprawach, nie zwykli pożądać go więcej, niż go posiadają.
39. Jako 21-latek wstąpił do sojuszniczej armii holenderskiej, gdzie poznał Isaaca Beeckmana, holenderskiego filozofa i naukowca, który przybliżył młodemu Kartezjuszowi nowe teorie matematyczne.
40. Uważany jest za jednego z najwybitniejszych uczonych XVII wieku.
41. Skarbnica zainteresowań
q41
42. Kartezjusz, Rene Descartes (1596–1650), francuski matematyk (zawdzięczamy mu geometrię analityczną), przyrodnik i filozof Urodził się w La Haye w rodzinie drobnej szlachty.
43. DocPlayer.pl
q43
44. Marcin Biodrowski
q44
45. Tomasz Grębski
q45
46. Pochodzenie dało mu możliwość kształcenia się w kolegium jezuickim, a następnie na Uniwersytecie w Paryżu i Poitiers.
47. Zespół Szkół Licealnych w Morągu
q47
48. WielkieSlowa.pl
q48
Rate article

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: