Cenimy sensowne wypowiedzi, chwytliwe memy i dowcipne cytaty bardziej niż ktokolwiek inny. Ta strona internetowa zawiera naszą unikalną kolekcję inteligentnych fraz i przemyśleń z ponad 500 różnych źródeł, zarówno w formacie tekstowym, jak i na zdjęciach lub filmach.

Portret Doriana Graya Cytaty

1. W tym okresie napisał Szczęśliwego księcia i inne opowiadania (The Happy Prince and Other Tales, 1888) oraz powieść Portret Doriana Graya (The Picture of Dorian Gray, 1890).
2. o milosci … Oscar Wilde
Thank you for watching!
3. Dołącz do nas na Facebooku – warto bo na tablicy umieszczamy różne fajne cytaty (: Poleć innym serwis cytatybaza na G+ Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie.
4. Dołącz do nas na Facebooku – warto bo na tablicy umieszczamy różne fajne cytaty (: Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ….
5. The Picture of Dorian Gray) – powieść powstała w 1890 roku jako piąte dzieło irlandzkiego poety, dramatopisarza i filologa klasycznego, Oscara Wilde’a.
6. Książka Portret Doriana Graya autorstwa Wilde Oscar , dostępna w Sklepie EMPIK.
7. Największą wartością książki jest jednak jej metaforyczny charakter.
8. W świecie słów – horror, kryminał, thriller
q8
9. Koncepcja ciemnowłosego Doriana pojawiła się po raz pierwszy w filmie „Liga niezwykłych dżentelmenów”, w którym wykorzystano wizerunek Graya.
10. Koncepcja ciemnowłosego Doriana pojawiła się po raz pierwszy w filmie „Liga niezwykłych dżentelmenów”, w którym wykorzystano wizerunek Graya.
11. News – O.pl Polski Portal Kultury
q11
12. Carpe Noctem
q12
13. KsiążkoholizmPostępujący
q13
14. Zafascynowany jego doskonałością fizyczną malarz Basil Hallward uwiecznia go na obrazie.
15. O przyjemności, O przeszłości, O przyszłości „Kiedy jesteśmy szczęśliwi, zawsze jesteśmy dobrzy, ale kiedy jesteśmy dobrzy, nie zawsze jesteśmy szczęśliwi.
16. Mocne cytaty
q16
17. Zgubiłam się w pokoju
q17
18. Demotywatory
q18
19. Oscar wilde portret doriana graya dorian gray cytaty z piosenek cytaty polski cytat cytat po polsku cytat z książki.
20. Dorian Gray wszedł na podium z miną młodego greckiego męczennika, zrobił lekki grymas i rzucił porozumiewawcze spojrzenie w stronę lorda Henryka, który podobał mu się nadzwyczajnie.
21. Powieść zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na intrygującą fabułę, ale również liczne rozmowy, w których znajdziemy tak typowe dla Oscara Wilde’a prowokacyjne określenia otaczającej go.
22. News – O.pl Polski Portal Kultury
q22
23. Cytaty.info
q23
24. OSCAR WILDE PORTRET DORIANA GRAYA Tytuł oryginału: Picture of Dorian Grey Przełożyła Maria Feldmanowa.
25. Ognistastrzala.blogspot.com
q25
26. Historia tytułowego portretu, na którym znajdują swoje odbicie grzechy popełniane przez bohatera, podcz.
27. Bazyli Hallward jest zdolnym malarzem zakochanym w młodym, uczuciowym, naturalnym i bogatym chłopcu Dorianie Grayu, którego poznał na przyjęciu.
28. Książka Portret Doriana Graya – Wilde Oscar Kup Najtaniej w Księgarni Internetowej Selkar.
29. Po prostu życie.
q29
30. Czas Dzieci
q30
31. Czas Dzieci
q31
32. Chciałbym, abyś mi wyjaśnił, dlaczego nie chcesz wystawić portretu Doriana Graya (…) – Harry (…) każdy portret malowany z przejęciem jest portretem artysty, nie zaś modela.
33. Kilka lat później przyszedł czas na jego stabilizacje uczuciową, ponieważ wtedy to Wilde ożenił się (wybranka została Constance Lloyd, która urodziła pisarzowi dwóch synów).
34. Cytaty.info
q34
35. Carpe Noctem
q35
36. 2012 · Pisanie jest dla niego przeżyciem estetycznym wynikającym z potrzeby tworzenia piękna.
37. Kultura i Fetysze
q37
38. Lustro Rzeczywistości
q38
39. Czas Dzieci
q39
40. Tumbral.com
q40
41. Marzenie Literackie
q41
42. Po prostu życie.
q42
43. Wydana po raz pierwszy w 1890 roku, w epoce wiktoriańskiej, uważana jest za najwybitniejsze dzieło estetyzmu angielskiego.
44. Autor z jednej strony przekonuje, że artysta jest „nadczłowiekiem”, a z drugiej – z całą brutalnością odsłania amoralność takiej koncepcji sztuki.
45. — Oscar Wilde, książka Portret Doriana Graya The Picture of Dorian Gray „Kobiety bronią się, atakując, a atakują, ustępując nagle w najmniej spodziewanym momencie.
46. DocPlayer.pl
q46
Rate article

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: