Cenimy sensowne wypowiedzi, chwytliwe memy i dowcipne cytaty bardziej niż ktokolwiek inny. Ta strona internetowa zawiera naszą unikalną kolekcję inteligentnych fraz i przemyśleń z ponad 500 różnych źródeł, zarówno w formacie tekstowym, jak i na zdjęciach lub filmach.

Platon Cytaty

1. Recenzje Asystent zakupów nowość Kategorie Autorzy Cytaty Patronaty Wydawnictwa Dodaj książk.
2. Sprawiedliwość. Cytaty.
Thank you for watching!
3. Według Demokryta prawdziwe poznanie wychodzi od zmysłów, ale da się osiągnąć tylko umysłem, który odróżnia złudne własności zmysłowe, od właściwej poza nimi leżącej istoty.
4. Początki demokracji wyrosły na wierze, że jeśli ludzie w pewnym sensie są równi, to są równi we wszystkim.
5. Uczta Tak to i bogowie, i ludzie na wszystko pozwalają temu, który kocha [.
6. Zobacz najlepsze cytaty autora Platon.
7. W młodości zajmował się poezją ale gdy miał 20 lat poznał bliżej Sokratesa, który wywarł na nim tak silne wrażenie, że porzucił poezję dla filozofii.
8. Alkaliczny styl życia
q8
9. Platon Bo to właśnie jest cale nieszczęście w głupocie, że człowiek nie będąc ani pięknym i dobrym, ani mądrym, przecie uważa, że mu to wystarczy.
10. Różnice te są tłumaczone zarówno cechami samych autorów (w przeciwieństwie do Arystofanesa, Platon był filozofem i poglądy Sokratesa znał bardzo dobrze), jak i odnoszeniem się do innego okresu życia Sokratesa.
11. Powtarzają je kolejne pokolenia, nie zawsze pamiętając, kto je wypowiedział jako pierwszy.
12. Jest Pozytywnie
q12
13. Mjakmama.pl
q13
14. Teologia Polityczna
q14
15. Platon, rozprawiając z nim o tyranii, powiedział, że nie jest dobrem to, co będąc korzystne dla niego, nie jest zarazem przejawem cnoty.
16. Slidegur.com
q16
17. Teologia Polityczna
q17
18. Bo to właśnie jest cale nieszczęście w głupocie, że człowiek nie będąc ani pięknym i dobrym, ani mądrym, przecie uważa, że mu to wystarczy.
19. SlidePlayer
q19
20. Twórca systemu filozoficznego nazwanego jego imieniem: Idealizm Platoński.
21. Gdyby ktoś zapytał o to, na czym polegała wielkość czynu Krzysztofa Kolumba w odkryciu Ameryki, to trzeba byłoby odpowiedzieć, że nie na idei wykorzystania kulistości Ziemi do odnalezienia zachodniej drogi do Indii.
22. Ewa Sobkowicz
q22
23. Zobacz najlepsze cytaty autora Platon.
24. Birofilia.org
q24
25. Spreadshirt
q25
26. Zamyslenie.pl
q26
27. Cytaty, Sennik, Aforyzmy
q27
28. ResearchGate
29. WielkieSlowa.pl
q29
30. Zmiana była dla Platona złem, ponieważ z każdą zmianą wszystkie rzeczy oddalają się coraz bardziej od pierwotnych idei.
31. Mocne cytaty
q31
32. Najlepsze sentencje, aforyzmy, złote myśli, cytaty, wielkie słowa napisane przez Platon.
33. Platon, a właściwie Arystokles, bo Platonem został nazwany znacznie później z powodu swoich szerokich ramion (427 – 347 p.
34. NatiBlogasek – Blog Natalii z Lublina. – WordPress.com
q34
35. W swej głupocie [ludzie] doszli do przekonania, że w muzyce nie istnieje dobro ani zło, a jedynym kryterium jej oceny jest przyjemność, jaką może dawać.
36. Myśleć to, co praw­dzi­we, czuć to, co piękne i kochać, co dob­re – w tym cel ro­zum­ne­go życia.
37. Przewodnik duchowy
q37
38. Zobacz najlepsze cytaty autora Platon.
39. ) póki mi tchu starczy, póki sił, bezwarunkowo nie przestanę filozofować i was pobudzać, i pokazywać drogę każdemu, kogo spotkam, mówiąc, jak to ja zwykle, że ty, mężu zacny, obywatelem będąc Aten, miasta tak wielkiego i tak sławnego z mądrości i siły, ….
40. DocPlayer.pl
q40
41. Teologia Polityczna
q41
42. Cytaty, Sennik, Aforyzmy
q42
43. UpolujEbooka
q43
44. UpolujEbooka
q44
Rate article

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: