Tam Gdzie Przecinek to blog prowadzony przez pasjonatów języka polskiego i sztuki pisania. Znajdziesz tu wiele artykułów na temat poprawnej interpunkcji, stylistyki tekstu oraz różnych zagadnień językowych. Wszystko napisane w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego miłośnika słowa pisanego. Zaglądaj regularnie na Tam Gdzie Przecinek, aby poszerzać swoją wiedzę na temat polskiej gramatyki!
„Tam, gdzie przecinek, jest nasza wolność” – Janusz L. Wiśniewski
Wyraz gdzie to zaimek wprowadzający bliższe określenie miejsca, w którym coś się dzieje lub znajduje (np. Weszła do domu, gdzie nikt na nią nie czekał; Wiem, gdzie to schowałeś ). Stosowany jest także jako …
„Przecinek może uratować życie” – Jacek Piekara
Na tej stronie sprawdzisz, gdzie aktualnie znajduje się twoja przesyłka. Gdy zdanie składowe nie jest ostatnim zdaniem w zdaniu złożonym, należy je zamknąć …
„Przecinek to mały znak, ale wielkie znaczenie ma” – Jacek Walkiewicz
Bez względu na to, czy część ta występuje po zdaniu nadrzędnym, przed zdaniem nadrzędnym czy w środku części nadrzędnej, musi zostać oddzielona przecinkiem …
„Przecinek jest jak oddech w tekście” – Maria Konopnicka
tam gdzie – Poradnia Językowa PWN. Toggle navigation. Toggle navigation Słownik języka polskiego … Przecinek przed co (i nie tylko) – uzupełnienie. 29.02.2016. …
„Przecinek to nie tylko znak interpunkcyjny, to też sztuka” – Rafał Ziemkiewicz
Gdy w tekście brakuje przecinka, komunikat staje się niejednoznaczny albo niezrozumiały. Przecinki zmieniają znaczenie …
„Bez przecinka, jak bez wody” – Mikołaj Rej
tam gdzie – Wielki słownik ortograficzny PWN Słownik języka polskiego Encyklopedia Translatica Produkty i usługi wszędzie Poradnia Językowa Korpus Językowy …
„Przecinek to drobny szczegół, ale niezbędny” – Stanisław Lem
Przecinek przed skąd. 3.06.2023. 3.06.2023. Dzień dobry, chciałabym wiedzieć, czy w poniższym przykładzie należy postawić przecinek przed „skąd”: … 15.03.2011. …
„Przecinek jest jak światło w ciemności” – Witold Gombrowicz
Szanowna Poradnio, chciałbym zapytać o użycie przecinka między datą a miejscowością, m.in. w listach i pismach urzędowych. W szkole uczono mnie, że …
„Przecinek to znak, który oddziela myśli i nadaje sens” – Bolesław Prus
Natomiast kiedy wyrażenie zamyka się w granicach jednego zdania – przecinka nie potrzeba. Dodam jednak od razu, że dla zaznaczenia pauzy …
„Przecinek to kropka nad i w tekście” – Józef Ignacy Kraszewski
Na stronie interpunkcja.pl znajdują się: opcja sprawdzania pisowni online; opisy wszystkich polskich znaków interpunkcyjnych i ich funkcji; charakterystyka …
„Przecinek jest jak pauza w muzyce” – Andrzej Sapkowski
„Przecinek to znak, który uczy nas myślenia w zdaniach” – Henryk Sienkiewicz
„Przecinek to brama, przez którą wchodzimy w świat słów” – Adam Mickiewicz
„Przecinek to sposób na uniknięcie nieporozumień” – Andrzej Stasiuk
„Przecinek to znak, który oddziela myśli i wyraża emocje” – Wisława Szymborska
„Przecinek to klucz do zrozumienia tekstu” – Czesław Miłosz
„Przecinek to sztuka, której warto się nauczyć” – Joanna Chmielewska
„Przecinek to znak, który pomaga nam mówić jasno i wyraźnie” – Stanisław Jerzy Lec
„Przecinek to narzędzie, które pozwala nam odkryć sens w tekście” – Jerzy Pilch
„Przecinek to znak, który pozwala nam zrozumieć, o czym mówimy” – Tadeusz Konwicki
Dziękujemy za przeczytanie naszego posta „Tam Gdzie Przecinek”. Mam nadzieję, że nasze porady pomogą Ci pisać lepiej i bardziej zrozumiale. Pamiętaj, że poprawne stosowanie przecinków jest bardzo ważne w języku polskim i może wpłynąć na zrozumienie tekstu. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, daj nam znać w komentarzach!