Cenimy sensowne wypowiedzi, chwytliwe memy i dowcipne cytaty bardziej niż ktokolwiek inny. Ta strona internetowa zawiera naszą unikalną kolekcję inteligentnych fraz i przemyśleń z ponad 500 różnych źródeł, zarówno w formacie tekstowym, jak i na zdjęciach lub filmach.

Religia To Opium Dla Ludu

1. ), cała Wielka Brytania zawalona była opium, które dla ludu spełniało tę samą rolę, co alkohol.
2. Aristejo Wiedźmin – Opium dla ludu
Thank you for watching!
3. Weź udział w ankiecie Religia to opium dla ludu.
4. Demotywatory
q4
5. DocPlayer.pl
q5
6. Salvatti.pl
q6
7. Rzeczpospolita
q7
8. Krytyka Polityczna
q8
9. Kultura – Dziennik.pl
q9
10. Karol Marks niesłusznie uważał, że religia jest opium dla ludu, a jej celem jest jedynie odwrócenie uwagi wyzyskiwanych od doczesnego wyzysku ku spodziewanej błogości na tamtym świecie.
11. Rzeczpospolita
q11
12. Demotywatory
q12
13. SlidePlayer
q13
14. Chcę powiedzieć głośno i będę to podtrzymywał wobec wszystkich i na przekór wszystkim, że człowiek opanowany zabobonem jest niezdolny do zachowania swej wolności, jeśli ją jeszcze posiada, niezdolny do odzyskania jej, jeśli ją już.
15. Na początku trzeba się odnieść do ogólnego spojrzenia no to co przyjął w swej interpretacji Brodaty Filozof z Trewiru w materii religii.
16. Marksa wiara jest więc zaklinaniem rzeczywistości przez ludzi potrzebujących znieczulenia dla trudów życia oraz obiecanek złudnej szczęśliwości.
17. Cała ta durna dyskusja w wątku „Bóg” to po prostu próba dopasowania naszych przemyśleń, tego co nam wpojono w potrzebę istnienia Boga.
18. Cała ta durna dyskusja w wątku „Bóg” to po prostu próba dopasowania naszych przemyśleń, tego co nam wpojono w potrzebę istnienia Boga.
19. DocPlayer.pl
q19
20. Wiadomości – Onet
q20
21. Parafia rzymsko-katolicka pw. św. Marcina w Starym Lesie
q21
22. Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków.
23. Peron4 – portal podróżniczy
q23
24. SlidePlayer
q24
25. Teologia Polityczna
q25
26. Dlatego trawestacja słynnego powiedzenia Karola Marksa, iż „religia to opium dla ludu” nie jest tutaj przypadkowa.
27. Opium dla ludu – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt pomaga chłopom rozwiązać problem z Wszechbogiem.
28. Tych zaś, którzy żyją z cudzej pracy, religia uczy dobroczynności w życiu ziemskim, oferując im bardzo tanie usprawiedliwienie ich całej egzystencji wyzyskiwaczy i sprzedając po przystępnej cenie bilety wstępu do szczęśliwości niebieskiej.
29. Nextews.com
q29
30. Portal dla graczy / Gry komputerowe
q30
31. Religia to rodzaj duchowej gorzałki, w której niewolnicy kapitału topią swe ludzkie oblicze, swoje roszczenia do choćby trochę godnego ludzkiego życia.
32. Powszechnie znane jest powiedzenie przypisywane Karolowi Marksowi, że religia jest opium dla ludu.
33. Ja głoszę Chrystusa, Jego Ewangelię i wsztystkich kieruję prosto do Niego.
34. Demotywatory
q34
35. Cytaty, Sennik, Aforyzmy
q35
36. Demotywatory
q36
37. Stowarzyszenie RKW
q37
38. Express Bydgoski
q38
39. 2016 · Religia opium dla ludu tak to mawiali starzy komuniści ,komunizm upadł a religia istniej od tysiąc leci i będzie istnieć mimo ośmieszania nie podoba wam się katolicyzm to w niedługim czasie będzie MUSIELI wierzyć w proroka Mahometa.
40. Portal STRAJK
q40
41. 2019 · Seminarium MN: Karol Marks i krytyka religii.
42. Obserwator Polityczny
q42
43. Portal STRAJK
q43
44. Images.iformat.pl
q44
Rate article

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: