Cenimy sensowne wypowiedzi, chwytliwe memy i dowcipne cytaty bardziej niż ktokolwiek inny. Ta strona internetowa zawiera naszą unikalną kolekcję inteligentnych fraz i przemyśleń z ponad 500 różnych źródeł, zarówno w formacie tekstowym, jak i na zdjęciach lub filmach.

Pitagoras Filozofia

1. Twierdził, że jedzenie martwych zwierząt zanieczyszcza ciało, co nie zmienia faktu, że zdarzało mu się robić wyjątki, np.
2. Równanie Pitagorasa
Thank you for watching!
3. SlidePlayer
q3
4. Nowa Akropolis
q4
5. Pitagoras twierdził, że świat to boski twór, gdzie człowiek powinien przezwyciężyć w sobie naturę czysto zwierzęcą i jak najbardziej dążyć do natury boskiej.
6. 2016 · Odcinek 3 Historii Filozofii Na Krótko.
7. Historia Sztuki
q7
8. Karuzela Prezentów
q8
9. Studylibpl.com
q9
10. Świat Prezentacji
q10
11. Karuzela Prezentów
q11
12. Prowadzono w niej badania naukowe (matematyczne, astronomiczne, akustyczne) i rozważano różne problemy filozoficzne (dotyczące powstania świata, etyczne i polityczne).
13. ŻYWOT PITAGORASA Wszyscy zgodnie przyjmują, że Pitagoras był synem Mnesarchosa, natomiast istnieją różnice zdań, jeśli chodzi o pochodzenie Mnesar- chosa.
14. Valenteshop.ru
q14
15. Prezent Studio
q15
16. 2017 · Dokument Młodość Karola Wojtyły Ojciec Święty Papież Jan Paweł II JP2 JPII Lektor PL – Duration: 44:19.
17. Fajne Podróże
q17
18. Intro Media
q18
19. Zagadkowy Wszechświat – WordPress.com
q19
20. Barwny wizerunek Pitagorasa i powstałej wokół niego wspólnoty, jakiego dostarczają zebrane w tym tomie trzy neopitagorejskie pisma z III i IV wieku, podważa stereotypowe wyobrażenia o początkach filozofii.
21. 330) w „żywocie” Pitagorasa nazywa go „przywódcą i ojcem boskiej filozofii”, „bogiem, demonem (to jest istotą nadludzką) czy boskim człowiekiem”.
22. Wirtualne Media
q22
23. SlidePlayer
q23
24. Pitagoras miał w posiadaniu także strzałę wykonaną ze złota, na której wcześniej podróżował po świecie Abaris, co pewnie było motywem bajkowym, podobnie jak sama strzała, a współczesnym może się kojarzyć z miotłą, albo ze źle wykonanym tłumaczeniem.
25. Filozofia (phileo– miłować, sophia– mądrość – umiłowanie mądrości), to wiedza dążąca do poznania bytu i myślenia oraz najogólniejszych praw rządzących człowiekiem, społeczeństwem, przyrodą.
26. SlidePlayer
q26
27. SlidePlayer
q27
28. Największą sławę przyniosło mu wymyślenie (czy raczej tylko udowodnienie) jednego z twierdzeń matematycznych, które nazwano twierdzeniem Pitagorasa, by uhonorować jego pracę.
29. Pitagoras miał być rzekomo w posiadaniu złotej strzały Abarisa, na której miał podróżować po świecie.
30. Studylibpl.com
q30
31. Karuzela Prezentów
q31
32. Wiadomości – OX.PL
q32
33. Anaksymander Anaksymenes Arystoteles Demokryt Pitagoras Pitagoreizm Poglądy Pitagorasa Sokrates twierdzenie talesa.
34. Kraków.Wyborcza.pl
q34
35. Część nauk Pitagorasa była objęta klauzulą nauk tajemnych, wymagających przekazu bezpośredniego od mistrza.
36. PITAGORAS ( , Pythagoras) Z SAMOS – jeden z najsławniejszych myślicieli starożytności, przez wczesną tradycję gr.
37. SlidePlayer
q37
Rate article

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: