Cenimy sensowne wypowiedzi, chwytliwe memy i dowcipne cytaty bardziej niż ktokolwiek inny. Ta strona internetowa zawiera naszą unikalną kolekcję inteligentnych fraz i przemyśleń z ponad 500 różnych źródeł, zarówno w formacie tekstowym, jak i na zdjęciach lub filmach.

Sw Cyprian

1. Korneliusz był papieżem, wybranym w 251 roku, spotykającym się z wrogością ze strony dysydenckich kapłanów, jednak doświadczał wsparcia Cypriana, biskupa Kartaginy, który autorytatywnie bronił jego prawowitości.
2. Świadkowie wiary, nadziei i miłości – opowieści o Ojcach Kościoła cz. 1. święty Cyprian
Thank you for watching!
3. Raz przyjaciółki, za drugim razem – urodziwego młodzieńca, usiłującego przywieść ją ….
4. Zaloguj – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
q4
5. Diecezja Sandomierska
q5
6. Święci Cyprian i Justyna są adresatami modlitw wiernych, proszących o zachowanie ich od czarów i ich skutków.
7. Kościół – Wiara.pl
q7
8. Cyprian, biskup Kartaginy przygotował niniejszy zbiór rad jak należy się modlić, czym jest modlitwa, a w szczególności modlitwa Pańska, jakie pożytki z niej płyną dla naszych dusz, z przede wszystkim jak przysparza chwały Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu.
9. Obrona Wiary
q9
10. Teologia Polityczna
q10
11. Nicefor.Info
q11
12. Z Chrystusem
q12
13. Cyprian jako biskup Kartaginy musiał zmagać się zarówno z prześladowaniem, jak i podziałami w Kościele.
14. Od Cypriana aż do Jana gdy pogoda zakichana, to od Jana do Jerzego ciągle jeszcze nic nowego, a gdy Jerzy się rozśmieje, to za kilka dni znów leje.
15. Papież kontynuował cykl katechez poświęconych wielkim postaciom Kościoła starożytnego.
16. Służba Więzienna
q16
17. Na oba dzieła i na dekrety synodu kartagińskiego rygoryści odpowiedzieli zarzutem, że takie postępowanie będzie tylko zachętą, by przy najbliższej okazji ponownie wyprzeć się wiary.
18. Wolne Lektury
q18
19. W cyklu naszych katechez poświęconych wybitnym postaciom starożytnego Kościoła dochodzimy dziś do znakomitego biskupa afrykańskiego z III w.
20. Dyscyplina, strażniczka nadziei, przewodniczka wiodąca ku zbawieniu, ta, która wzbudza i karmi dobre cechy, nauczycielka cnót, sprawia, że zawsze trwamy w Chrystusie i nieustannie żyjemy dla Boga, osiągając niebieskie obietnice i Bożą nagrodę.
21. Księgarnia Armoryka
q21
22. Obrona Wiary
q22
23. Pl – Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących.
24. Legion Św. Ekspedyta
q24
25. Służba Więzienna
q25
26. Info Wiara – Wiara.pl
q26
27. Rbl.ptt.net.pl
q27
28. Uniejowska 5 B
q28
29. Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu
q29
30. Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
31. Gdy nas Pan napomina, mówiąc: Wy jesteście solą ziemi(1), i gdy każe nam być prostymi w niewinności, i przy prostocie roztropnymi (2).
32. Powód pisania Nie wątpię, najmilsi bracia, że największa część spośród was, odznacza się męstwem ducha, siłą wiary i pobożnością, której widok panującej dzisiaj śmiertelności nie trwoży i nie łamie, ani ….
33. Polskie Radio
q33
34. Dziennik Parafialny
q34
35. Największa internetowa wypożyczalnia online w Polsce.
36. Świat Prezentacji
q36
37. Święty Cyprian biskup, męczennik, chociaż smakował w geniuszu Tertuliana, jakże odmiennego jest ducha.
38. 258) „ Nikt nie powinien podążać za niepokornymi, niebojącymi się Boga i odstępcami od Kościoła” 2 „ Jedyny powód, dla którego powstały herezje i odszczepieństwa [raskoły] to ….
39. 14 września 258 niedaleko Kartaginy) – biskup Kartaginy i męczennik za wiarę, pisarz apologeta chrześcijaństwa, jeden z ojców Kościoła, święty katolicki i prawosławny.
40. Cieszy nas Twoje zainteresowanie myślą, nauką i życiem Ojców Kościoła, bo sami jesteśmy głęboko przekonani, że Kościół dla swojej żywotności potrzebuje nieustannego czerpania z ….
41. Dlibra.kul.pl
q41
42. Wydawnictwo Święty Wojciech
q42
Rate article

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: