Cnota jest jedną z najważniejszych cech, którą powinniśmy pielęgnować. Jednak cnota nad cnotami to jeszcze wyższy poziom moralny – oznacza to troskę o dobro innych ludzi i świata, w którym żyjemy. W tym wpisie dowiesz się, jak kultywować tę wyjątkową cnotę i dlaczego warto dążyć do niej każdego dnia. Czy jesteś gotowy na drogę ku idealnej etyce?
„Człowiek, który ma w sobie cnotę, jest niezwyciężony.” – Konfucjusz
znaczenia: przysłowie polskie (1.1) umiejętność milczenia jest wielką cnotą odmiana: przykłady: składnia: kolokacje: synonimy: (1.1) mowa jest srebrem, a milczenie złotem antonimy: hiperonimy: hiponimy: holonimy: meronimy: wyrazy pokrewne: związki …
„Cnota jest wyższa od władzy i bogactwa.” – Eurypides
„Jest to cnota nad cnotami, aby umieć rządzić sobą.” – Seneka
znaczenia: przysłowie polskie. (1.1) chociaż mowa jest dobra, to czasem lepiej milczeć. odmiana: przykłady: składnia: kolokacje: synonimy: (1.1) jest to cnota nad cnotami …
„Cnota to dobro, które nigdy nie przemija.” – Platon
jest to cnota nad cnotami trzymać język za zębami ma tyle cnót, co stara baba zębów praca doskonali cnotę prawdziwa cnota krytyk się nie boi sama cnota nagrodą i …
„Cnota to najpiękniejszy klejnot duszy.” – Sokrates
jest to cnota nad cnotami trzymać język za zębami; kto dał zęby, da i chleb; nic po chlebie, kiedy brak zębów; nos w sos, zęby w otręby, nogi w pierogi; oko za oko, ząb …
„Cnota to siła, która przetrwa wszystko.” – Aleksander Wielki
Jest to cnota nad cnotami, trzymać język za zębami. Taką moralną naukę wygłosiła tytułowa bohaterka komedii Aleksandra Fredry "Pierwsza lepsza, czyli nauka …
„Cnota to nie tylko czyny, ale i myśli.” – Epikur
Jest to cnotą nad cnotami, trzymać język za zębami. Kultura i współżycie opierają się na języku – zwłaszcza wspólnym, o ile w danej grupie ma on szanse na …
„Cnota to droga do szczęścia.” – Arystoteles
cnota podporządkowana sprawiedliwości, skłaniająca do okazywania czci. język. Jest to cnota nad cnotami trzymać … za zębami. autarkia. pogląd stoików, …
„Cnota to nie tylko słowa, ale i uczynki.” – Jan Paweł II
Jest to cnota, która umacnia nas do podejmowania czynów trudnych i połączonych z niebezpieczeństwem. Przykładem cnoty męstwa są takie postaci starotestamentalne …
„Cnota to umiejętność wyboru dobrego i odrzucenia złego.” – Tomasz z Akwinu
Jest to cnota nad cnotami trzymać … za zębami cnota moralna, jedna z czterech cnót kardynalnych cnót w nich w bród miał brodę, ma brody dowód cnoty nauka o cnotach …
„Cnota to stan, w którym dusza jest zgodna ze swoim powołaniem.” – św. Augustyn
„Cnota to wyższa forma inteligencji.” – Konfucjusz
„Cnota to umiejętność panowania nad sobą.” – Epiktet
„Cnota to coś, co można zdobyć tylko poprzez ciężką pracę.” – Platon
„Cnota to cecha charakteru, która przyciąga ludzi do nas.” – Konfucjusz
„Cnota to szlachetność duszy.” – Arystoteles
„Cnota to siła, która pozwala nam przetrwać trudne czasy.” – Seneka
„Cnota to sztuka życia zgodnie z zasadami moralnymi.” – Jan Paweł II
„Cnota to droga, którą powinniśmy podążać przez całe życie.” – Sokrates
„Cnota to coś, co powinniśmy pielęgnować w sobie i przekazywać innym.” – Aleksander Wielki
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu na temat cnót. Wierzymy, że w dzisiejszych czasach bardzo ważne jest kultywowanie tych wartości, takich jak mądrość, sprawiedliwość, odwaga i umiarkowanie. Warto pamiętać, że cnota nad cnotami to skarb, który warto pielęgnować w sobie i w swoim otoczeniu. Mamy nadzieję, że nasz tekst zainspirował Cię do refleksji na ten temat.