Cenimy sensowne wypowiedzi, chwytliwe memy i dowcipne cytaty bardziej niż ktokolwiek inny. Ta strona internetowa zawiera naszą unikalną kolekcję inteligentnych fraz i przemyśleń z ponad 500 różnych źródeł, zarówno w formacie tekstowym, jak i na zdjęciach lub filmach.

Cytaty Makbet

1. Jej cechy charakteru wykazują, że jest ona „czarnym charakterem” w tym utworze, choć czasem ujawnia swoje zalety.
2. 13 Posterunek – Hamlet
Thank you for watching!
3. SlidePlayer
q3
4. Projekt Szekspir
q4
5. Makbet do swojej żony „Jestli to sztylet, co przed sobą widzę, Z zwróconą ku mej dłoni rękojeścią.
6. NaszeMiasto.pl
q6
7. DocPlayer.pl
q7
8. Jej lekarz nie widzi szans na wyleczenie Lady i stwierdza, że czyny popełnione wbrew kobiecej naturze, musiały się na niej zemścić.
9. Kino Nowe Horyzonty
q9
10. DocPlayer.pl
q10
11. Archiwum Allegro
q11
12. Potrzebuje cytatów(wraz z aktami,scenami,wersami) opisującymi Lady Makbet.
13. (Lekarz o Lady Makbet) „Życie jest tylko przechodnim półcieniem Nędznym aktorem, który swoją rolę Przez parę godzin wygrawszy na scenie W nicość przepada – powieścią idioty, Głośną, wrzaskliwą, a nic nie znaczącą”.
14. Info – William Shakespeare (Szekspir) – aktualizowana na bieżąco kolekcja wszystkich tekstów – autorem jest William Shakespeare (Szekspir).
15. Whatever nevermind
q15
16. Kino Nowe Horyzonty
q16
17. WielkieSlowa.pl
q17
18. Wszystkie kadzidła Arabii nie uwonnią2 tej małej ręki.
19. Opowiedz królowi, Jak się ważyły losy wo u ących, Kiedy plac bitwy ranny opuszczałeś.
20. DocPlayer.pl
q20
21. Tumbral.com
q21
22. Www.pinterest.co.kr
q22
23. Wypisz stosowne cytaty charakteryzujące Makbeta jako władce ,Zwróc uwagę na charakter jego rządów ich skutki (dla samego Makbeta ,jego żony bliskich mu ludzi z otoczenia ,poddanych )Podaj odpowiednie cytaty potwierdzające Twoje.
24. Jest wewnętrznie rozdarty, a w duszy jego toczy się walka, o czym świadczą słowa skierowane do żony, kiedy prosi ją, by zrezygnowali z tych morderczych zamiarów wobec króla, tym bardziej, że władca dopiero co obdarzył go godnością i majątkiem, a uznanie króla i sławę, którą cieszył się wśród.
25. Na niemal każde pytanie o człowieka i świat, które postawi przed nami życie, znajdziemy tam odpowiedź, jeśli nie w formie stwierdzenia, to w postaci pytania, które skłoni nas do jeszcze głębszej refleksji.
26. Dyskusja Wnioski : samotna walka oraz nieumiejętność przeciwstawienia się siłom losu czynią z Makbeta postać tragiczną.
27. Makbet po zabiciu Dunkana przychodzi do niej z zakrwawionymi sztyletami i jest w zbyt dużym szoku, aby włożyc je w ręce pijanych strażników.
28. Zapytaj – Onet
q28
29. Whatever nevermind
q29
30. WielkieSlowa.pl
q30
31. W Bibliotece
q31
32. DocPlayer.pl
q32
33. ” przyszłość : MAKBET – AKT V „Życie jest tylko przechodnim półcieniem, Nędznym aktorem, który swą rolę Przez parę godzin wygrawszy na scenie W nicość przepada – ….
34. Z czasem zaczyna wierzyć, że aby dostać to, co mu się słusznie należy, musi zacząć zabijać… Norweski specjalista od mocnych wrażeń opowiada na nowo najbardziej krwawą sztukę mistrza dramatu.
35. DocPlayer.pl
q35
36. News – O.pl Polski Portal Kultury
q36
37. DocPlayer.pl
q37
38. Pl, Akcja toczy się w Szkocji, a pod koniec czwartego aktu przenosi się do Anglii.
39. (Czarownice) „Często, przyjacielu, Narzędzia piekła prawdę nam podają, Aby.
40. DocPlayer.pl
q40
41. WielkieSlowa.pl
q41
42. Krystyna Janda
q42
43. Bądź mężny, nieugięty, srogi, Gardź siłą ludzką i skrytymi wrogi, Z tych bowiem, których rodziła kobieta, Nikt potężnego nie zmoże Makbeta.
44. Marzenie Literackie
q44
45. Whatever nevermind: października 2015
q45
Rate article

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: