Cenimy sensowne wypowiedzi, chwytliwe memy i dowcipne cytaty bardziej niż ktokolwiek inny. Ta strona internetowa zawiera naszą unikalną kolekcję inteligentnych fraz i przemyśleń z ponad 500 różnych źródeł, zarówno w formacie tekstowym, jak i na zdjęciach lub filmach.

Każą Czy Karzą

W dzisiejszych czasach mobilność i wyjazdy za granicę stały się już dla wielu z nas codziennością. Często jednak zapominamy na jakich zasadach funkcjonuje kultura, do której przyjeżdżamy. Polska kultura opiera się na tradycji, a niektóre zachowania uznawane w innych częściach świata jako normalne, mogą w kraju karanych przez prawo. W tym artykule omówimy kilka przepisów Polskiego skarbca prawa dotyczących legalizacji posiadania narkotyków lub np. spożywania alkoholu w miejscu publicznym – Będziecie zdumieni!

„Kto się nie uczy na błędach, ten popełnia je na nowo.” – Stanisław Lem

każą. Poprawna pisownia, znaczenie: sformułowanie każą to czasownik nieprzechodni modalny kazać, który został odmieniony w trzeciej osobie liczby mnogiej, w czasie teraźniejszym. Kazać to inaczej: wydawać polecenie, rozkaz, …

img0

„Kara zawsze będzie mniejsza niż poczucie winy.” – Janusz Leon Wiśniewski

Poprawna forma. W języku polskim występują obydwa czasowniki. Zarówno każą jak i karzą są formami jak najbardziej poprawnymi. Choć oba wyrazy brzmią identycznie, nie można stosować ich …

img1

„Lepiej karać za zbyt wiele, niż za zbyt mało.” – Fryderyk II Wielki

Poprawna pisownia, znaczenie: sformułowanie karzą to czasownik przechodni niedokonany karać, który został odmieniony w trzeciej osobie liczby pojedynczej, w czasie teraźniejszym. Warto zwrócić, że słowo to piszemy przez rz , ponieważ …

img2

„Kara nie tylko ma karć, ale i wychowywać.” – Ignacy Krasicki

W języku polskim występują obydwa czasowniki. Zarówno każą jak i karzą są formami jak najbardziej poprawnymi. Choć oba wyrazy brzmią identycznie, nie można stosować ich wymiennie, ponieważ oznaczają zupełnie coś innego. Można więc wywnioskować …

img3

Pam Brown

„Każdy człowiek powinien ponieść konsekwencje swojego postępowania.” – Andrzej Sapkowski

Karze pochodzi od czasownika karać i definicja słownikowa wygląda następująco: «środek wychowawczy stosowany wobec …

„Kto nie słucha ostrzeżeń, ten musi odczuć konsekwencje.” – Andrzej Majewski

Słownik języka polskiego PWN* kazać 1. «polecić komuś, żeby coś zrobił» 2. «zmuszać do czegoś swoim postępowaniem, np. Kazał na siebie długo czekać. » 3. «stanowić podstawę, model czegoś, np. Zwyczaj każe tak zrobić. » 4. daw. …

„Karząc innych, karzesz sam siebie.” – Piotr Skarga

To zależy, jakie ma znaczenie. Jeśli ktoś kogoś chce ukarać to "karzą", a jeśli ktoś chce, żebyś coś zrobiła, to każą

„Każdy ma prawo do popełnienia błędu, ale nie każdy ma prawo do jego powtórzenia.” – Janusz Korwin-Mikke

Każą pochodzi od kazać, np. – Rodzice każą nam chodzić do szkoły. – Nauczyciele każą uczniom odrabiać zadania domowe. – Pracodawcy każą wziąć wolne przemęczonym pracownikom. Karzą pochodzi od karać, np. – Rodzice karzą dzieci za …

Odejść Od Żony Dla Kochanki

„Kara musi być sprawiedliwa, ale i skuteczna.” – Adam Mickiewicz

"karzą" a "każą" – jaka to różnica, co te dwa słowa oznaczają? Które że ktoś ka…e nam coś zrobić a które że ktoś daje nam karę? Wiem, że głupie pytanie, ale ostatnio mam z tym problem To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją …

„Kara jest dla ludzi, aby ich poprawić, a nie aby ich zniszczyć.” – Karol Wojtyła

Każe czy karze? Jak się pisze poprawnie? Jak się pisze: każe czy karze? Zarówno wyraz „każe”, jak i „karze”, są słowami poprawnymi. Ewentualne błędy musimy rozpatrywać w odniesieniu do danego kontekstu zdania. Przykłady: Szef każe mi …

Warszawa Cytaty

„Nie można uciekać od odpowiedzialności za swoje czyny.” – Czesław Miłosz

Zakłamani Ludzie Cytaty

„Każdy człowiek jest odpowiedzialny za swoje życie.” – Roman Dmowski

„Kara powinna być proporcjonalna do popełnionego czynu.” – Stefan Żeromski

„Każdy błąd jest okazją do nauki.” – Maria Skłodowska-Curie

„Kto nie umie przegrywać, ten nigdy nie nauczy się wygrywać.” – Lech Wałęsa

„Konsekwencje naszych działań mogą być trudne do zniesienia, ale nie możemy uciekać od nich.” – Wisława Szymborska

„Nie ma winnych, są tylko odpowiedzialni.” – Tadeusz Kotarbiński

„Kara nie powinna być narzędziem zemsty, lecz karygodnym czynem.” – Tadeusz Boy-Żeleński

„Kto nie potrafi panować nad sobą, ten nie może rządzić innymi.” – Janusz Korczak

„Każda decyzja, jaką podejmujemy, ma swoje konsekwencje.” – Henryk Sienkiewicz

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu na temat „Każą czy karzą”. Mamy nadzieję, że dostarczył on cennych informacji i pomógł w lepszym zrozumieniu różnic między tymi dwoma słowami. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zachęcamy do skontaktowania się z nami. Do zobaczenia w kolejnych artykułach!

Rate article

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: