Cenimy sensowne wypowiedzi, chwytliwe memy i dowcipne cytaty bardziej niż ktokolwiek inny. Ta strona internetowa zawiera naszą unikalną kolekcję inteligentnych fraz i przemyśleń z ponad 500 różnych źródeł, zarówno w formacie tekstowym, jak i na zdjęciach lub filmach.

Antygona Cytaty

1. Nie jest wyrozumiała dla swojej siostry ismeny która od początku ja krytykuje, a sama boji się konsekwencji związanych ze złamaniem zakazu.
2. [audiostreszczenie] PAN TADEUSZ
Thank you for watching!
3. BazHum MuzHP
q3
4. Kreon po śmierci Edypa, Eteoklesa i Polinejkesa, jako brat żony Edypa, Jokasty, został władcą Teb.
5. Karen Iława
q5
6. DocPlayer.pl
q6
7. W Bibliotece
q7
8. Pinterest.ch
q8
9. Antygona – tytułowa bohaterka, córka narodzona z kazirodczego związku króla Edypa z Jokastą, która była jego matką (czego Edyp nie był świadomy – o ujawnieniu zbrodni Edypa – ojcobójstwa i kazirodztwa mówi inna tragedia Sofoklesa Król Edyp).
10. UpolujEbooka
q10
11. Moim zdaniem Antygona była i jest nadal jedną z nielicznych osób, które miały swoje zdanie i nie bały się go wypowiedzieć.
12. Zapytaj – Onet
q12
13. Lubimy Czytać
q13
14. Karen Iława
q14
15. Wiadomości – Gazeta.pl
q15
16. Www.pinterest.co.kr
q16
17. Prologos Antygona, przed świtem, spotyka się ze swoją młodszą siostrą Ismeną i informuje ją o rozkazie, który wydał władca.
18. Potrzebne Ci cytaty, aforyzmy, złote myśli, sentencje które wzruszą, poruszą, zmobilizują do działania i dadzą energię na nowy dzień.
19. Dwutygodnik
q19
20. Antykwariat 9. Piętro
q20
21. Antygona po tym, jak pochowała jednego ze swoich braci, którego uznano za zdrajcę, zostaje skazana na śmierć, ponieważ zrobiła to wbrew woli władcy.
22. Wolne Lektury
q22
23. DocPlayer.pl
q23
24. Bo Zeus nie cierpi dumnych głów, A widząc ich wyniosły lot I złota chrzęst, i pychę słów,.
25. Zapytaj – Onet
q25
26. Fitnespic.pw
q26
27. DocPlayer.pl
q27
28. Zapytaj – Onet
q28
29. Wobec tego samego wydarzenia – zakazu chowania przez Kreona jednego z braci – Antygona i Ismena zachowują się zupełnie inaczej, choć przecież obie kochały brata, jednej i drugiej był on bardzo bliski.
30. Info – Sofokles – aktualizowana na bieżąco kolekcja wszystkich tekstów – autorem jest Sofokles.
31. Cytaty, Sennik, Aforyzmy
q31
32. Sofokles – Antygona – Tyrezjasz – charakterystyka bohatera – najlepsze i najdokładniejsze opracowanie.
33. Storyboard That
q33
34. WielkieSlowa.pl
q34
35. Cytaty z Antygony Antygona do Kreona, epejsodion II „Współkochać przyszłam, nie współnienawidzić.
36. „Antygona” jest tragedią – poważnym utworem scenicznym, którego motyw przewodni stanowi nieprzezwyciężony konflikt pomiędzy dążeniami wybitnej jednostki a siłami wyższymi (losem, prawami historii, interesem społecznym, prawami natury).
37. Epejsodion IV: Antygona wyraża żal, że musi pożegnać się ze światem w tak młodym wieku, że nie zdążyła doświadczyć jeszcze miłości, macierzyństwa i innych przejawów życia ziemskiego.
38. Słownik języka polskiego – PWN
q38
39. Marzenie Literackie
q39
40. ” Antygona” Jakże do bogów podnosić mam modły, Wołać o pomoc,jeżeli czyn prawy, Który spełniłam uznano za podły.
41. Antygona po tym, jak pochowała jednego ze swoich braci, którego uznano za zdrajcę, zostaje skazana na śmierć, ponieważ zrobiła to wbrew woli władcy.
Rate article

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: