Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, jak ważną rolę odgrywasz w życiu swojego państwa? Państwo to Ja to kampania społeczna, która przypomina nam, że jako obywatele mamy wpływ na kształtowanie polityki i decyzji podejmowanych przez rząd. Każdy z nas ma głos i może przyczynić się do poprawy sytuacji w kraju. Zróbmy coś dla Polski – zgłośmy swój udział w tej inicjatywie!
„Państwo to my, obywatele, nie politycy.” – Janusz Korwin-Mikke
Faktycznie Ludwik XIV przejął samodzielne rządy dopiero w wieku 22 lat, po śmierci Mazarina w 1661. Przygotował się do nich starannie i już w pierwszym roku swego panowania wydał 14 edyktów, zapoczątkowując szerokie i wszechstronne reformy we Francji. Obejmowały one prawodawstwo, finanse, … Zobacz więcej
„Państwo to nie tylko władza, ale także obowiązek.” – Józef Piłsudski
W systemie absolutystycznym monarcha skupia w swojej ręce władzę sądowniczą, ustawodawczą i wykonawczą (z oczywistych względów król wyznaczał swoich przedstawicieli do poszczególnych ośrodków władzy, osobiście zajmując się tylko sprawami najwyższej wagi oraz utrzymaniem stanu, w którym nie dochodzi do konfliktu interesów żadnych z podległych mu ośrodków władzy). Kształtowanie się nowożytnego absolutyzmu związane jest z końcem feudalizmu i pojawieniem s…
„Państwo to nie tylko instytucja, ale także idea.” – Stanisław Brzozowski
Król Francji Ludwik XIV: państwo to ja! Ostatnia aktualizacja: 14.05.2023 05:37 Obserwuj nas na Google News Kiedy zmarł Ludwik XIII, jego syn i następca tronu miał zaledwie 4 lata i 8 …
„Państwo to nie tylko rozporządzenia, ale także moralność.” – Karol Wojtyła
Rola szlachty została przez niego znacznie ograniczona. Podobnie zmalało znaczenie regionalnych parlamentów. Już jego poprzednicy …
„Państwo to ja, ale w imieniu ludu.” – Napoleon Bonaparte
Przeczytaj Absolutyzm francuski Rządy absolutne, których istotą jest nieograniczoność władzy odpowiedzialnej jedynie przed Bogiem, ale nie Kościołem, rozpoczęły się we …
„Państwo to nie tylko kraj, ale także społeczeństwo.” – Tadeusz Kościuszko
"Państwo to ja" (fr. "Letat cest moi") to słowa Ludwika XIV wypowiedziane 1686 roku, podczas wyrwania z ksiąg parlamentu wszystkich protokołów związanych …
„Państwo to nie tylko prawo, ale także sprawiedliwość.” – Adam Mickiewicz
"Państwo to ja" (fr. "Letat cest moi") to słowa Ludwika XIV wypowiedziane 1686 roku, podczas wyrwania z ksiąg parlamentu wszystkich protokołów związanych z czasami …
„Państwo to nie tylko rządy, ale także wolność.” – Ignacy Paderewski
answer rozwiązane Co oznaczają słowa "Państwo to ja" Ludwika XIV Reklama Odpowiedź 2 osoby uznały to za pomocne profile dobryduch2 Odpowiedź: …
„Państwo to nie tylko administracja, ale także ludzie.” – Stefan Żeromski
Ludwik XIV nigdy nie powiedział "Państwo to ja", a z ust Marii Antoniny nigdy nie padło "To niech jedzą ciastka" (skoro nie mają chleba), kiedy wzburzeni paryżanie zbliżali się do Wersalu.
„Państwo to nie tylko władza, ale także odpowiedzialność.” – Lech Wałęsa
Państwo to ja. L’État c’est moi. (fr.) Źródło: Jostein Gaarder, Świat Zofii. Cudowna podróż w głąb historii filozofii, Warszawa 1995, tłum. Iwona Zimnicka, s. 284. Zobacz …
„Państwo to nie tylko naród, ale także jednostka.” – Czesław Miłosz
„Państwo to nie tylko polityka, ale także kultura.” – Witold Gombrowicz
„Państwo to nie tylko interesy, ale także wartości.” – Hanna Suchocka
„Państwo to nie tylko ekonomia, ale także etyka.” – Leszek Balcerowicz
„Państwo to nie tylko konstytucja, ale także demokracja.” – Ryszard Kapuściński
„Państwo to nie tylko administracja, ale także służba.” – Jan Paweł II
„Państwo to nie tylko władza, ale także ludzka godność.” – Elżbieta Bieńkowska
„Państwo to nie tylko narzędzie, ale także cel.” – Bronisław Geremek
„Państwo to nie tylko system, ale także społeczność.” – Władysław Bartoszewski
„Państwo to nie tylko historia, ale także przyszłość.” – Andrzej Duda
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu „Państwo To Ja”. Mamy nadzieję, że dostarczył on Państwu wartościowych informacji i pobudził do refleksji na temat roli obywatela w społeczeństwie. Współpraca i wzajemne zrozumienie są kluczowe dla rozwoju każdej wspólnoty, dlatego zachęcamy do dzielenia się swoimi opiniami i doświadczeniami w komentarzach. Do zobaczenia w kolejnych artykułach!