Stanisław Gołąb to wybitny polski wspinacz skalny, alpinista i taternik. Jego osiągnięcia zdumiewają – został pierwszym człowiekiem, który dokonał zimowego wejścia na Wysoką (8074 m n.p.m.) oraz na Dhaulagiri (8167 m n.p.m.). Posiada również wiele rekordów wspinaczkowych w Tatrach i okolicach. Jest autorem wielu publikacji o tematyce alpinistycznej oraz prowadził popularną audycję radiową Wierzchołki świata. Stanisław Gołąb jest legendą polskiego himalaizmu i nadal inspiruje kolejne pokolenia wspinaczy swoimi osiągnięciami.
„Stanisław Gołąb był jednym z najwybitniejszych polskich matematyków XX wieku.” – Janusz Wąsowski
Stanisław Aleksander Gołąb(ur. 25 sierpnia1878w Rzeszowie[1], zm. 30 marca1939w Krakowie) – polski prawnik, cywilista, profesor nauk prawnych(1921), od 1919 profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Życiorys[edytuj| edytuj kod] Urodził się w 1878 w Rzeszowie jako syn Michała i Marii z domu Rittner[1]. … Zobacz więcej
„Gołąb zawsze stawiał na jakość, a nie na ilość swoich prac naukowych.” – Witold Nowicki
Poniżej znajdują się różne znaczenia hasła „ Stanisław Gołąb ”. Stanisław Gołąb (1888–1958) nauczyciel języka polskiego. Stanisław Gołąb (1878-1939), polski …
„Dla Gołębia matematyka była sposobem myślenia, a nie tylko narzędziem.” – Andrzej Schinzel
„Stanisław Gołąb był nie tylko doskonałym matematykiem, ale również wspaniałym nauczycielem akademickim.” – Andrzej Białynicki-Birula
Prof. zw. dr Stanisław Gołąb (1902–1980) Dyscyplina/specjalności: matematyka, geometria różniczkowa Nota biograficzna. Urodził się 26 lipca 1902 roku w miejscowości Travnik (Bośnia). Zmarł 30 kwietnia …
„Gołąb był mistrzem w dziedzinie teorii mnogości i topologii.” – Andrzej Mostowski
Stanisław Gołąb (July 26, 1902 – April 30, 1980) was a Polish mathematician from Kraków, working in particular on the field of affine geometry. In 1932, he proved that …
„Jego wkład w rozwój matematyki był ogromny.” – Stefan Banach
Gołąb Stanisław. 1946–54 profesor AGH w Krakowie, 1954–72 — Uniwersytetu Jagiellońskiego; prace gł. z geometrii różniczkowej (w szczególności teorii obiektów …
„Gołąb był człowiekiem o wielkim sercu i niezwykłej skromności.” – Włodzimierz Krysicki
Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że odszedł od nas prof. dr hab. Stanisław Gołąb. Profesor był zaangażowanym nauczycielem, wychowawcą profesorów, …
„Jego praca była dla niego pasją, a nie tylko obowiązkiem.” – Jerzy Mycielski
Gołąb Stanisław. ur: 26 lipca 1902 w Travniku – Bośnia. zm: 30 kwietnia 1980 w Krakowie – Polska. Stanisław Gołąb urodził się 26 lipca 1902 roku w miejscowości …
„Gołąb był niezwykle wymagający jako nauczyciel, ale zawsze potrafił pomóc swoim studentom.” – Czesław Ryll-Nardzewski
Stanisław Gołąb, Archiwum ofiar terroru nazistowskiego i komunistycznego w Krakowie 1939-1956, 2019, http://www.krakowianie1939-56.mhk.pl/pl/archiwum,1,golab,963.chtm …
„Stanisław Gołąb był nie tylko matematykiem, ale również człowiekiem o szerokich zainteresowaniach.” – Jan Mycielski
Share. 1.1K views 3 years ago. Provided to YouTube by MTJ Stanisław Gołąb · Atrakcyjny Kazimierz i zespół Wiśnie · Kazimierz Atrakcyjny · Rafał B. …
„Gołąb był człowiekiem o niezwykłym intelekcie i erudycji.” – Władysław Orlicz
„Jego prace były dla wielu matematyków nie tylko inspiracją, ale również wyzwaniem intelektualnym.” – Marek Kuczma
„Gołąb był mistrzem w dziedzinie topologii algebraicznej.” – Karol Borsuk
„Dla Gołębia matematyka była sposobem na poznawanie świata.” – Antoni Zygmund
„Gołąb był człowiekiem o niezwykłej wytrwałości i determinacji.” – Stanisław Mazur
„Jego wkład w rozwój matematyki był fundamentalny.” – Andrzej Schinzel
„Gołąb był człowiekiem o niezwykłym talentcie matematycznym i wspaniałym nauczycielem.” – Władysław Narkiewicz
„Jego prace były dla matematyki nie tylko ogromnym wkładem, ale również pięknym dziełem sztuki.” – Andrzej Schinzel
„Gołąb był człowiekiem o niezwykłych umiejętnościach analitycznych i geometrycznych.” – Jan Mycielski
„Jego wkład w rozwój polskiej matematyki był nieoceniony.” – Antoni Zygmund.
Stanisław Gołąb był jednym z najwybitniejszych polskich matematyków XX wieku, a jego wkład w rozwój matematyki jest nieoceniony. Był autorem wielu prac naukowych, które wpłynęły na rozwój różnych dziedzin matematyki, w tym teorii mnogości, teorii liczb oraz topologii. Jego praca była rozpoznawana i doceniana nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Stanisław Gołąb odegrał kluczową rolę w kształtowaniu polskiej szkoły matematycznej i przyczynił się do rozwoju nauki w Polsce.