Cenimy sensowne wypowiedzi, chwytliwe memy i dowcipne cytaty bardziej niż ktokolwiek inny. Ta strona internetowa zawiera naszą unikalną kolekcję inteligentnych fraz i przemyśleń z ponad 500 różnych źródeł, zarówno w formacie tekstowym, jak i na zdjęciach lub filmach.

Epikur O Bogu

1. Wykorzystanie plików cookies przez Zaufanych Partnerów (dostosowanie reklam do Twoich potrzeb, analiza skuteczności działań marketingowych).
2. 40# – Kim naprawdę był Jezus? Czy mógł być oszustem? – cz. 1
Thank you for watching!
3. Natura, prawo Natury, Natura-Bóg, a w istocie ubóstwiają oni siebie samych i wszystkie swoje namiętności, jak to poganie czynili.
4. To by było żałosne i urągające samemu Bogu, zwłaszcza że ponoć jest miłosierny.
5. Nie tyle Epikur popełnia błąd logiczny, co nie bierze pod uwagę pewnej okoliczności: to co my, w naszej ograniczonej wiedzy i zdolności pojmowania wszystkich przeszłych i przyszłych przyczyn i skutków, uważamy za zło, jest w rzeczywistości konieczne do zaistnienia dobra, o czym wszechwiedzący Bóg wie.
6. Wortal Pedagogiki Filozoficznej
q6
7. SlidePlayer
q7
8. O ile filozofia nastawiona ontologicznie zajmowała się przedmiotem i jego istnieniem, to filozofia mentalistyczna postawiła pod znakiem zapytania możliwość prawdziwego poznania.
9. Epikur znalazłby na Golgocie wymowne argumenty na potwierdzenie swojej tezy o niemożności pogodzenia dobroci i wszechmocy Boga.
10. Studylibpl.com
q10
11. Świątynia Wilka
q11
12. Demotywatory
q12
13. Studylibpl.com
q13
14. Onet Kultura
q14
15. Dołącz do Facebooka, by mieć kontakt z Natalia Kostrzewa i innymi, których możesz znać.
16. Bezuzyteczna.pl
q16
17. Miłujcie się!
q17
18. Problemu zła proponowane przez teodyceę w ostatecznym rozrachunku muszą opierać się na zaufaniu dobremu Bogu, a nie na naukowych uzasadnieniach i empirycznych dowodach, które wszystkich bez wyjątku przekonają, że Stwórca nie jest odpowiedzialny za obecne w świecie zło.
19. Pl wyników wyszukiwania 40 razy za 38 słów kluczowych (dla niektórych zapytań są dwa lub więcej linków, które wskazuje na stronie internetowej).
20. Nie troszczyć się o to, czy coś jest prawdą, czy nią nie jest, w przypadku gdy dobrze się z tym czujemy, jest moralnie równie złe jak brak zainteresowania tym, skąd pochodzą nasze pieniądze, wtedy gdy je posiadamy.
21. Typologia argumentacji na istnienie Boga Z problematyką istnienia Boga wiąże się aspekt osobisty, praktyczny oraz aspekt teoretyczno-poznawczy.
22. Demotywatory
q22
23. Demotywatory
q23
24. O to co jest celem ostatecznym świata sprzeczali się poszczególni stoicy, zgadzali się jednak zawsze z tym, że celowi temu nie sposób się przeciwstawić, bo realizuje go wszechobecna Pneuma.
25. Blog – Prof. dr hab Rafał Krawczyk
q25
26. Umysł poznaje na drodze bezpośredniej intuicji prawdy wieczne, które istnieją obiektywnie w Bogu i są wzorcami realnego świata (egzemplaryzm – odpowiednik idealizmu platońskiego).
27. Oczywiście kłamstwem jest to, co pisano o moich religijnych przekonaniach i kłamstwo to jest systematycznie powtarzane.
28. Jeśli istnieje cierpienie, to nie ma Boga, mówił Epikur, bo jeśli Bóg pozwala na istnienie zła w świecie, to albo nie jest wszechmogący, albo nie jest dobry.
29. Komiks Mathieu to z jednej strony filozoficzny dyskurs, w którym pobrzmiewają echa myśli Woltera, Sartre’a, Junga czy Pascala, a z drugiej zgryźliwa satyra na ludzką małostkowość, cynizm, wszechobecny konsumpcjonizm i prymitywne media.
30. SlidePlayer
q30
31. Racjonalista TV
q31
32. Demotywatory
q32
33. Tikkun olam to nie tylko idea religijna, ale jedno z pojęć kluczowych dla zrozumienia roli, jaką Żydzi spełniali i spełniają w historii.
34. Racjonalista TV
q34
35. Dość to pesymistyczne spojrzenie na naturę człowieka i niewiele odbiegające od tego, jakie znajdujemy w Legendzie o świętym Aleksym, zapewne zatem i wyobrażenie, jakie ten filozof miał o Bogu, jest podobne do tego, jakie odnaleźliśmy w opowieści o powyżej wspomnianym świętym.
36. – Franz Buggle Jest pewne, że o religię chrześcijańską bardziej walczą ci, którzy z niej żyją, niż ci, którzy są przekonani o jej słuszności- Georg Christian Lichtenberg Boga nie ma — jest tylko sumienie.
Rate article

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: